Kościół pw. Krzyża Świętego w Dębicy.

  • 19.05.2020, 10:19
  • Artur Barwacz
Kościół pw. Krzyża Świętego w Dębicy. Artur Barwacz
Do wybudowanego w centrum osiedla kościoła, warto wejść nie tylko na chwile modlitwy, ale także żeby przyglądnąć się wystrojowi i pięknym witrażom.

O histori powstania kościoła ze strony www parafi:
"Pierwsze prace budowlane rozpoczęty się w sierpniu 1984 r. Od początku ogromną pomocą służyli ks. Józefowi Wątrobie wierni parafianie. Rozładowywali transporty materiałów budowlanych, pracowali przy budowie, przygotowywali posiłki dla pracowników, służyli radami.

Dzięki temu prace posuwały się bardzo szybko naprzód. Duży wkład w budowę kościoła miała parafia Św. Jadwigi, która wspierała nas materialnie do momentu rozpoczęcia pracy duszpasterskiej nowej parafii. Już 14 września 1985 -roku w ścianę budowanego kościoła został wmurowany kamień węgielny. Dokonał tego ksiądz biskup Jerzy Ablewicz, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Jego wizyta była wielkim wydarzeniem w życiu nowej parafii, której nadano tytuł pw. Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.
Więcej: https://swkrzyzdebica.pl/historia-parafii/

Artur Barwacz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe