Granat znaleźli robotnicy

  • 19.05.2020, 10:30 (aktualizacja 19.05.2020, 11:09)
  • Grzegorz Król
Granat znaleźli robotnicy
Kolejny niewybuch w powiecie dębickim w ostatnich tygodniach. Tym razem saperzy przyjechali do Głobikowej.

Na granat moździerzowy kaliber 82 mm natrafili wczoraj ok godz. 16 robotnicy wykonujący przyłącz wodociągowy.

- Niewybuch był pilnowany przez policjantów do przyjazdu saperów - mówi podinsp. Waldemar Mytkoś, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Dzisiaj na miejscu zjawił się patrol saperski z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, który zabrał niebezpieczny przedmiot na poligon w Nowej Dębie, gdzie zostanie zneutralizowany. W ostatnim czasie saperzy dość często przyjeżdżają do Dębicy i do okolicznych miejscowości. Najczęściej do parku Skarbka-Borowskiego, gdzie podczas rewitalizacji tego miejsca odkopywane są kolejne pociski artyleryjskie. Jak tłumaczył wiceburmistrz Jerzy Sieradzki w tym miejscu najprawdopodobniej znajdowała się bateria przeciwlotnicza. Niewybuchy w tej części miasta odkopywane były m.in. podczas budowy przewiązki w Szkole Podstawowej nr 3, czy podczas kopania fundamentów pod nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych.

Czytaj także: Od ciężarówki odpadło koło

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe