Zielony rynek może zostać zamknięty

  • 21.05.2020, 15:06 (aktualizacja 21.05.2020, 15:38)
  • Tomasz Ratuszniak
Zielony rynek może zostać zamknięty
Tak się stanie jeśli sprzedający i ich klienci nie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa obowiązujących na targu w czasie trwania pandemii..

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się ściśle do  zaleceń odpowiedzialnych służb. W przypadku, stwierdzenia naruszeń wymogów odległości między kupującymi lub jakichkolwiek innych przesłanek powodujących zagrożenia zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia, łącznie z zamknięciem targowisk miejskich - ostrzegają urzędnicy.
Dlatego sprzedawcy powinni mieć założone rękawiczki i dezynfekować je po każdym kontakcie z pieniędzmi, a usta i nos zakryć maseczką. Ratusz przypomina również, że zabroniony jest handel poza terenem targowiska.
Kupujący natomiast powinni pamiętać, by po wejściu na teren pacu targowego zdezynfekować ręce (ewentualnie rękawiczki) udostępnionym środkiem dezynfekującym, oraz mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos. W kolejne do jednego stanowiska mogą znajdować się najwyżej 2 osoby zachowujące dystans m.in. 2 metrów od pozostałych klientów i sprzedawcy.
Zakupy na zielonym rynku robić będzie można od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00, a w sobotę od 7:00 do 13:00.
Urzędnicy apelują o ograniczenie się do wykonywania niezbędnych zakupów a tym samym ograniczenie pobytu na terenie targowiska.

Przeczytaj również: Wesele? Być może już w czerwcu

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pani K.
Pani K. 21.05.2020, 18:39
Serio ten rynek to taki problem? Bez przesady... Zapraszam urzędników na ulicę. Właśnie wróciłam ze spaceru z dzieckiem. 3/4 ludzi nas mijających nie miało maseczek, policja non stop jeździ i udaje, że tego nie widzi. Jeśli nie chcą dawać za to mandatów, to ok, ale mogliby choć upominać ludzi, którzy nie stosują się za zaleceń. W przeciwnym razie te ich "patrole" są zupełnie bezsensowe- strata czasu i pieniędzy podatników.
Grzegorz
Grzegorz 21.05.2020, 18:13
Ludzie opamietajcie się §18 rozporządzenia z 15 kwietnia obowiazku zakrywania ust i nosa nie stosuje się w przypadku osoby, która nie może zakrywac ust iub nosa z powodu stanu zdrowia, okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.05.2020, 17:09
W tej chwili ma się wrażenie, że nakaz używania maseczek został zniesiony. Praktycznie większość ludzi ( szczególnie tych młodszych, czyli od 40 w dół) maseczek nie nosi. I to nie jest tak, że mają je pod brodą czy na szyi. Oni nie mają ich w ogóle. I oczywiście nikt nic z tym nie robi. Zapraszam odpowiednie służby do Pustkowa- Osiedla.
Bubek
Bubek 23.05.2020, 12:08
Bo nie słuchają tvp i mysla samodzielnie, widze ze cala rzesza ludzi ma z tym problem.

Pozostałe