Nielegalny hazard w Dębicy

  • 22.05.2020, 13:15 (aktualizacja 22.05.2020, 13:55)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nielegalny hazard w Dębicy
Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli w Dębicy sześć nielegalnych automatów służących do gier hazardowych

21 maja  funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Podczas kontroli lokalu na terenie Dębicy funkcjonariusze zabezpieczyli 6  nielegalnych automatów do gier hazardowych.  Przeprowadzone eksperymenty gry, potwierdziły hazardowy charakter kontrolowanych urządzeń.  Podczas przeszukania  lokalu, funkcjonariusze ujawnili także gotówkę w wysokości 3 tysięcy  złotych.

Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali od początku roku 130 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks).

 Niezależnie od powyższego,  organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. 

Czytaj także: Złodziej rozpoznany mimo maseczki

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widla
Widla 23.05.2020, 09:42
Czuje się bezpieczny gdy tak elokwentni urzędnicy bronią moich praw. Pewnie okazało się że danina pod stołem przestała płynąc strumieniem do urzędniczych kieszeni

Pozostałe