Igor rozpoczął terapię w komorze tlenowej. Dzięki Wam

  • 24.05.2020, 10:11 (aktualizacja 25.05.2020, 10:15)
  • Janusz Grajcar
Igor rozpoczął terapię w komorze tlenowej. Dzięki Wam
Czy pamiętacie Państwo Igora Ozgę? Dla sześciolatka z Podlesia Machowskiego na początku marca organizowany był piłkarski turniej charytatywny w hali sportowej byłego gimnazjum w Pilźnie. Dzięki zebranym pieniądzom chory na autyzm chłopiec właśnie rozpoczął terapię w komorze tlenowej.

- Czeka nas trzy cykle po dwadzieścia godzin. Codziennie jedna godzina - mówi mama Igora Agnieszka Ozga.

Jest z tego powodu bardzo szczęśliwa, bo - jak dodaje - spełniają się właśnie jej marzenia. Wierzy, że tlenoterapia przyczyni się do lepszego rozwoju jej syna.

- Jak pokazują wyniki badań na grupie dzieci 2-9 lat, już po 20 sesjach w komorze hiperbarycznej polepszyła się komunikacja, socjalizacja, zachowanie społeczne i koncentracja dzieci. Dzięki obserwacjom rodziców oraz wielu innym publikacjom naukowym możemy stwierdzić, że efekty hiperbarii pojawiają się nie tylko w trakcie trwania terapii ale również po zakończeniu zabiegów - czytamy na profilu fejsbukowym Tlenoterapii Tarnów, której podopiecznym jest Igor.

Dlatego jego rodzice jeszcze raz dziękują wszystkim, którzy sprawili, że ich syn może teraz pokazać kciuk do góry wchodząc do komory. A przyczynili się do tego zarówno uczestnicy turnieju charytatywnego, jak i jego organizatorzy, czyli druhowie OSP Łęki Dolne, klub Legion Pilzno, rodzicom młodych piłkarzy z rocznika 2012, burmistrz Ewa Gołębiowska, KGW w Podlesiu Machowskim, KGW w Słotowe, KGW w Łękach Dolnych, i sponsorzy, a w szczególności Grzegorz Ziaja, właściciel firmy AMS Truck w Machowej, oraz Szkoła Podstawowa w Machowej, która przeprowadziła zbiórkę u siebie.

Więcej o Igorze, turnieju i zbiórkach możesz przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Czytaj też: Nie gadamy, tylko rezerwujemy. Terminy uciekają

Janusz Grajcar

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe