Żołnierze dostarczają płyn do dezynfekcji

  • 25.05.2020, 07:25
  • Grzegorz Król
Żołnierze dostarczają płyn do dezynfekcji
Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od piątku do niedzieli włącznie dostarczali płyny dezynfekujące do 179 podmiotów administracji publicznej z terenu województwa podkarpackiego. W dystrybucję zostało zaangażowanych 20 żołnierzy-ochotników oraz 9 pojazdów z pododdziałów brygady rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Chodzi o ponad 25 tys. litrów płynów dezynfekujących. Dystrybucję w zakresie załadunku, transportu i rozładowania płynów, terytorialsi prowadzili od piątku. Płyn dezynfekujący pobrany został z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej, a następnie przewieziony pod wskazane adresy przez wojewodę podkarpackiego. 3. PBOT zadanie wsparcia działań administracji publicznej wykonała na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. W dystrybucja materiałów zaangażowani zostali terytorialsi z batalionów lekkiej piechoty wchodzących 
w skład 3.PBOT z terenu Rzeszowa, Niska, Dębicy, Jarosławia i Sanoka. Zasilenie podmiotów administracji publicznej w płyny dezynfekujące, to efekt decyzji rządu o możliwości wznowienia nauczania w klasach 1-3 i udzielenia pomocy w przeprowadzeniu egzaminów ósmoklasisty, maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.    
- Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, OPS i DPS oczekują naszego wsparcia. Terytorialsi w tym trudnym czasie wspomagają żołnierzy AK, podziemia niepodległościowego oraz osoby starsze. Wsparcia w zakresie dystrybucji żywności i płynów dezynfekujących udzielamy również dla Gminnych, 
i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Caritas czy PCK. Do tej pory dla potrzebujących osób i wsparcia samorządów, żołnierze z banków żywności i magazynów centralnych dostarczyli ponad 350 ton produktów – mówił płk Dariusz Słota - dowódca 3. PBOT.

Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko 250 żołnierzy z podkarpackiej brygady. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Czytaj także: Baseny gotowe do otwarcia. Ale czy to bezpieczne?

Grzegorz Król

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe