Planowanie podróży kamperem – jak zrobić to dobrze

  • 24.05.2020, 09:20
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
 Planowanie podróży kamperem – jak zrobić to dobrze
Podróżowanie kamperem to niezwykła przygoda dająca wyjątkowe poczucie niezależności, lecz nie można przesadzać ze spontanicznością. Wyjazd w trasę wymaga starannych przygotowań, których nie należy zaniedbywać. Jak przygotować plan podróży kamperem, by bezproblemowo cieszyć się przyjemnościami wyprawy i nie dać się zaskoczyć żadnej losowej sytuacji?

Wyznaczenie trasy

Przed wyruszeniem w drogę trzeba wyznaczyć orientacyjną trasę przejazdów. Dzięki temu dokładniej uda się oszacować wydatki na paliwo i miejsca postojów. Najlepiej zaplanować kilka dróg do wyboru, by w razie potrzeby zmienić zakorkowaną trasę czy ominąć remonty.

Planując podróż kamperem, warto z wyprzedzeniem wybrać miejsca postojów i parkowania. Nie każda stacja czy parking dysponuje przestrzenią mogącą pomieścić pojazd o pokaźnych rozmiarach. Najlepiej więc wcześniej ustalić, gdzie załoga będzie nocować. Dzięki temu uda się dobrać standard i udogodnienia kempingu do naszych oczekiwań.

Ponadto, zanim wyruszy się w trasę kamperem, trzeba przygotować budżet na przejazdy autostradami i innymi płatnymi drogami. Warto też sprawdzić ograniczenia prędkości i lokalne przepisy.

Wynajem kampera

Planowanie podróży kamperem wymaga zarezerwowania konkretnego pojazdu. Należy wybrać auto o odpowiadającym nam wyposażeniu i pasujące do naszych możliwości finansowych. Trzeba pamiętać, że najbardziej opłaca się podróżowanie z kompletem pasażerów, dlatego że zmniejsza to ponoszone koszty, a raczej rozkłada je na większą liczbę osób.

Ceny wypożyczenia kamperów różnią się od pory roku, wybranego pakietu udogodnień oraz rodzaju auta. Trzeba też przygotować środki na kaucję i opłatę serwisową. Kampera można wynająć na stronie https://kampery-klf24.pl.

Według miłośników karawaningu najlepiej zarezerwować pojazd najpóźniej miesiąc przed planowaną podróżą. W sezonie letnim lepiej zachować 2-3-miesięczny zapas czasowy, dlatego że wtedy domy na kółkach cieszą się największą popularnością. Dostępność kamperów wzrasta wiosną, zimą i jesienią.

Ubezpieczenie

Przy wypożyczeniu auta poza dowodem rejestracyjnym otrzymuje się polisę OC pojazdu. To obowiązkowe zabezpieczenie o dość ograniczonym zakresie – lepiej rozszerzyć ochronę o dodatkowe Assistance i NNW. Jeżeli wypożyczalnia kamperów nie oferuje takich usług, można kupić wyposażenie na podróż u dowolnego ubezpieczyciela.

Odpowiednie zaopatrzenie

Planowanie podróży kamperem wymaga zgromadzenia odpowiednio dużych zapasów świeżej wody i żywności na czas wyjazdu. Dzięki temu zdecydowanie obniży się koszty urlopu, szczególnie zwiedzając kraje skandynawskie. Oprócz żywności i wody należy wziąć odpowiednie kosmetyki, środki higieniczne i ochrony przeciwsłonecznej oraz lekarstwa.

Ponadto w sezonie letnim warto zabrać środki na owady, moskitiery i nakrycia głowy. Zimą należy spakować ciepłe ubrania, koce oraz rozgrzewające napoje. Przed podróżą trzeba też sprawdzić zabezpieczenie zbiorników z wodą, sprawność klimatyzacji i ogrzewania oraz stan akumulatorów.

Podróżowanie kamperem wymaga odpowiedniego przygotowania. Oprócz wyznaczenia trasy przejazdów należy odpowiednio wcześniej zarezerwować wybrany pojazd. Ponadto trzeba zadbać o właściwe wyposażenie kampera, pasujące do pory roku, w której wyrusza się w trasę. Bezpieczeństwo podczas podróży zwiększy zakupienie ubezpieczenia oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Jeżeli zadba się o te wszystkie aspekty, będzie się odpowiednio przygotowanym do drogi i uniknie się niemiłych niespodzianek.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe