TVN24: Prografix otrzyma 31 mln zł za wybory, których nie było

  • 26.05.2020, 22:50 (aktualizacja 27.05.2020, 10:56)
  • Grzegorz Król
TVN24: Prografix otrzyma 31 mln zł za wybory, których nie było Jedna z faktur opublikowanych przez TVN24, na kwotę 6 mln zł, którą miała wystawić dębicka firma.
O tym, że dębicka firma Prografix może mieć związek z planowanymi na 10 maja wyborami pisaliśmy początkiem maja. Wtedy - mimo próśb - nikt z firmy z nami się nie skontaktował i nie skomentował tych pogłosek. Wczoraj TVN24 opublikował faktury. Jedną z nich - na kwotę 6 mln zł - wystawił Poczcie Polskiej właśnie Prografix.

Informację o transporcie kart do głosowania właśnie do naszego miasta podał w mediach społecznościowych biznesmen Zbigniew Stonoga. Udało się nam kilka tygodni temu z nim porozmawiać. Powiedział wtedy, że fakt ich przewiezienia do Dębicy to nie jego domysły, czy niepotwierdzone informacje.

- Żeby była jasność, ja to wiem na sto procent - dodał Zbigniew Stonoga.

Mówił, że mogły zostać złożone w koszarach Wojsk Obrony Terytorialnej. Drugą lokalizacją o jakiej słyszał miały być prywatne zabudowania jednej ze znanych rodzin w Dębicy. Pytanie tylko, kto by miał to wszystko poskładać i zapakować do kopert. A takie usługi świadczy właśnie Prografix.

Próbowaliśmy się skontaktować z jej właścicielem Bartoszem Mateją. 

- Przekażę panu prezesowi, że pan dzwonił - poinformowała sekretarka firmy.

Do dnia dzisiejszego Bartosz Mateja nie skontaktował się z nami. Z kolei wczoraj stacja TVN24 podała, że koszty przygotowań do wyborów, które się nie odbyły to 70 mln zł. Na stronie telewizji znaleźć możemy także nazwy dwóch firm, które za świadczone usługi przy przygotowywaniu wyborów mają zgarnąć najwięcej pieniędzy.

- Największe umowy w sprawie wyborów podpisano z firmami EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Prografix sp. z o.o - informuje TVN24.

Jak donoszą ogólnopolskie media Prografix za wykonane usługi ma dostać łącznie ponad 31 mln zł, z czego - jak ustalił TVN24 - na ich konto wpłynęło już 12 mln zł.

Kiedy było już pewne, że wyborów nie będzie pakiety do głosowania zniknęły. Ostatecznie jednak udało się je odnaleźć.

- Wszystkie pakiety są w posiadaniu Poczty Polskiej od 25 maja 2020 r. i są składowane w jednym z obiektów logistycznych Poczty Polskiej. Obiekt, w którym są przechowywane jest chroniony fizycznie oraz posiada zabezpieczenia techniczne. Dostęp do obiektu jest limitowany, a miejsce składowania pakietów już wewnątrz obiektu jest wydzielone i podlega bieżącej obserwacji przez pocztowe służby ochrony. W ocenie Poczty Polskiej zastosowane zabezpieczenia dają rękojmie braku dostępu do nich osobom nieupoważnionym - możemy przeczytać w piśmie Poczty Polskiej.

W środę 27 maja przesłaliśmy e-maila do firmy Prografix z prośbą o komentarz do sprawy.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dębiczanin
dębiczanin 31.05.2020, 22:48
Prezes Prorafix-u działa zgodnie z ruską maksymą : im ciszej jedziesz to tym dalej zajedziesz
bruno
bruno 28.05.2020, 21:57
TVN24 znowu ludzi wkręca. Data wystawienia faktury jest taka sama jak data przelewu. Czyli faktura została wystawiona i od razu zapłacona? Nawet 7 dni terminu płatności nie dali?
2;Brak wyszczególnienia za co jest wystawiona faktura.
3; zamówienie z 18.04 zrealizowane w dwa dni za 6 baniek? ekstra kosmos na wyciągnięciu ręki.
4.Brak pieczątki,brak podpisu
5. Fakturę wystawiła (niby) Patryca a nazwisko? przy tak wielkiej kwocie fakturę wystawiła JAKAŚ Patrycja?
6. Programy do wystawiania faktur zawsze mają na samym dole tzw.stopkę. Czyli nazwa programu oraz numer licencji. A tu BRAK.
tko
tko 01.06.2020, 06:47
No wlasnie dodalem swom komentarz w tej sprawie ale gdzies zniknal bo tak na prawde sprawe naglasnia sam TVN wiec tyle samo w tym prawdy jak to co głosi TVP. Ktos gdzies indziej natrafil na doniesienia czy znowu robia lubdzi w balona zeby tylko oglupiac i tak glupi narod?
fixgrapro
fixgrapro 29.05.2020, 13:30
Proszę dokładniej przyjrzeć się skanowi faktury - niektóre dane są ukryte, między innymi nazwisko pani Patrycji. A stopki faktury może nie być, gdyż nie jest ona obowiązkowa (albo skan jest obcięty). Dodatkowo widać, że jest to faktura za zapłaconą zaliczkę, czyli data wystawienia i płatności może być taka sama.
Maciej
Maciej 28.05.2020, 00:06
Prografix ma inny wzór faktury i inaczej je numeruje.
ajjj
ajjj 27.05.2020, 17:28
Najpierw zrobili potem pomysleli coraz blizej im do poprzednikow :) i na kogo tu glosowac kazdy nastepny bedzie taki sam zero transarentnosci zero organizacji po prostu dramat. Mam nadzieje ze sprawa bedzie wyjasniona na pieniadze zwrocone choc skoro zamowienie poszlo to co zrobic. Coz to tylko pieniadze podatnikow 12mln w skali kraju to pryszcz a ze jednostka sie wzbogacila coz.... :)
walaka
walaka 27.05.2020, 16:27
każda Firma jeśli dostała taką propozycję /finanse / nie bierze pod uwagę spraw politycznych -biznes ! Kasa to dla Firmy nowe możliwości
a że Szef obrotny to tylko dobrze o Nim świadczy,
olo
olo 27.05.2020, 12:45
"W środę 27 maja przesłaliśmy e-maila do firmy Prografix z prośbą o komentarz do sprawy."

A tekst opublikowany we wtorek 26.05, przed tą środą. Z innej strefy czasowej wysłali?
Grzegorz Król
Grzegorz Król 27.05.2020, 15:39
Data, którą Pan podaje jest datą rozpoczęcia pisania tekstu, po której artykuł miał status "Nieaktywny". Nie jest to data publikacji. Warto również zwrócić uwagę na "aktualizacja Dzisiaj, 10:56". Pozdrawiam serdecznie.
Prosiaczek
Prosiaczek 27.05.2020, 12:19
Gratulujemy - 31 mln złotych trafi o Dębicy.
Była taka lektura szkolna Bartek Zwycięzca, ale to chyba nie ma związku z literaturą. No i czekają nas następne wybory - myślę, że też będziemy gratulować, ja osobiście jestem za. Ma forsa rozpłynąć się po Warszawce wśród krewnych i przyjaciół Króliczka?
RDE
RDE 27.05.2020, 15:13
Nie trafi do Dębicy, tylko do prywatnej kieszeni. Ty z tych pieniędzy korzystał nie będziesz, bo niby z jakiej racji.
prosiaczek
prosiaczek 28.05.2020, 13:00
a ta prywatna kieszeń nie w Dębicy i dlaczego miałbym oczekiwać, że "coś" z tego mialbym mieć?
Iskra
Iskra 27.05.2020, 11:59
No. macie swój PiS. Drukowali karty, kiedy ustawa jeszcze nie weszła w życie. To tak jakbym kupił bilet na film, którego nie wyprodukowal i którego nikt nie zamawiałi, a potem miałbym pretensje, że mi producenci nie oddają kasy. Dziedzinada, a raczej SASINADA. Mentalność PiSu. Mój kraj,, taki piekny...
Niunia B.
Niunia B. 28.05.2020, 13:11
Sasin zamówił na polecenie prezesa, który dzisiaj oświadczył kiedy wybory się odbędą i zagroził, że każdy, kto i t.d. p-ko temu terminowi, narazi się na okrutne sankcje, katalogu których przezornie nie wymienił.Ale bedą straszne. Nie wiadomo dlaczego ogłosił termin wyborów zamiast marszałkini Sejmu Witek, ale to może dlatego, że ta o Katyniu czytała z przedwojennych książek.
tyle
tyle 27.05.2020, 20:53
biletu byś nie kupił ,bo nikt by tobie nie sprzedał
sdsd
sdsd 27.05.2020, 11:10
super, nasza firma z naszego miasta. ale robić firmie zarzut, że dostała zlecenie i je wykonała to trochę dziwne. Pracownicy mieli pracę, firma zarobek.
Pani K.
Pani K. 27.05.2020, 23:19
sdsd, tak, firma miała zarobek, właściciel się wzbogacił... Tylko na ten zarobek zrzuciliśmy się my wszyscy... Trochę szkoda takiej kasy za stertę makulatury.
prosiaczek
prosiaczek 28.05.2020, 13:12
Wolisz by obłowił się Króliczek, krewni i przyjaciele Kóliczka? Dlaczego?
###
### 27.05.2020, 13:34
Potrzeba jeszcze uczciwości, bo to chyba jest najważniejsze.
Moro
Moro 27.05.2020, 13:29
Trzy razy czytałem i nie widzę żadnych zarzutów.
Bruno
Bruno 27.05.2020, 15:49
To jaki cel ma mieć ten artykuł. Co czytelnik ma sobie pomyśleć?
2+2=?
2+2=? 28.05.2020, 13:17
czytelnik ma być dobrej myśli

Pozostałe