Czyścioch już w szkołach

  • 27.05.2020, 09:34 (aktualizacja 27.05.2020, 10:30)
  • Źródło: Śnieżka SA - informacja prasowa
Czyścioch już w szkołach
Sześćdziesiąt cztery urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk o wdzięcznej nazwie „Czyścioch” trafiły do trzydziestu dwóch szkół zlokalizowanych w gminie i mieście Dębica. W ten sposób Śnieżka w zabawny i przyjazny sposób chce zachęcić dzieci i młodzież do dbania o higienę, nie tylko w dobie pandemii. Łączna wartość wsparcia wyniosła 240 tys. zł.

Akcja promująca inicjatywę będzie przebiegała pod hasłem „Przybij piątkę Czyściochowi”. Jej celem jest, aby uczniowie codziennie w szkole „witali się” z bohaterem poprzez przybicie piątki, czyli dezynfekcję rąk, a tym samym by uczyli się nawyku higieny dłoni.
Istotę problemu pokazują badania naukowe. Według WHO, aż 80% zachorowań na choroby zakaźne jest spowodowane nie myciem rąk. Najmłodsi mają też tendencję do dotykania różnych przedmiotów i powierzchni, na równi z częstym spożywaniem posiłków bez umycia dłoni. Mają też styczność z wieloma miejscami i osobami, które potencjalnie mogą przenosić chorobotwórcze bakterie.
– Ostatnie wydarzenia związane z epidemią COVID-19 skłaniają do refleksji na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, także wśród najmłodszych, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę, jak ważne jest mycie rąk. Pomoc dzieciom i młodzieży oraz troska o ich zdrowie i edukację są dla nas, jako Śnieżki, tematem niezwykle istotnym w całej naszej działalności społecznej, dlatego postanowiliśmy wesprzeć również w tym wymagającym czasie szkoły zlokalizowane w gminie i mieście Dębica – mówi Aleksandra Małozięć, manager ds. komunikacji korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.
W ramach projektu „Czyścioch” szkoły podstawowe z Gminy Dębica oraz szkoły podstawowe i średnie zlokalizowane w mieście Dębica otrzymały od Śnieżki jedno bądź więcej urządzeń do dezynfekcji rąk – zależnie od liczby uczniów w placówce. Urządzenia mają być ogólnodostępne dla każdego i umieszczone w ciągach komunikacyjnych, np. w pobliżu wejścia do szkoły, obok szatni czy na korytarzu. Każda placówka, oprócz urządzenia i stabilnego stojaka otrzyma również zapas płynu dezynfekującego na około 3 miesiące. Po wyczerpaniu zapasu płynu, szkoła otrzyma możliwość jego zakupu na preferencyjnych warunkach.
Przekazanie urządzeń szkołom odbyło się w dn. 20-26 maja 2020 roku.

Informacja i zdjęcia Śnieżka SA

Źródło: Śnieżka SA - informacja prasowa

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe