Iga potrzebuje naszej pomocy

  • 29.05.2020, 09:47 (aktualizacja 31.05.2020, 14:40)
  • Grzegorz Król
Iga potrzebuje naszej pomocy
Około 2 tys. zł potrzeba miesięcznie na leczenie i rehabilitację małej Igi z Dębicy. Niespełna rocznej dziewczynce pomaga Fundacja Zdążyć z Pomocą, ale to przede wszystkim od nas zależy ile pieniędzy trafi na subkonto dziecka.

Iga urodziła się 21 listopada 2019 roku w Dębicy. Zmaga się z rzadką i nieuleczalną chorobą, jaką jest artrogrypoza - wrodzona sztywność stawów. Choroba u Igi objawia się wzmożonym napięciem mięśniowym oraz przykurczem nadgarstków oraz kolan. Zajęła również biodra i stopy. Od 5 tygodnia życia miała założony na nóżki gips, obecnie są to ortezy. Kolejnym etapem będzie leczenie operacyjne stóp i stawów biodrowych. Iga wymaga specjalistycznego leczenia oraz zaopatrzenia ortopedycznego. Aby mogła normalnie funkcjonować potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, która jest podstawowym lekiem w walce z tą chorobą.

- Nie ma górnej kwoty, jaką musimy zebrać, potrzebna jest ciągła rehabilitacja, na którą jeździmy do Rzeszowa - mówi Agnieszka Jaros, mama Igi.

Miesięcznie na leczenie dziecka potrzeba ok. 2 tys. zł. Rehabilitację refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, ale niestety w niewystarczającym zakresie. Iga objęta jest pomocą fundacji Zdążyć z Pomocą. Aby pomóc dziecku można wpłacać pieniądze na konto tej organizacji: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, ul. Łomiańska 5, 01- 685 Warszawa, nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 37328 Jaros Iga - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Na Facebook'u została założona również grupa z licytacjami dla dziewczynki, za powstanie której odpowiada Maria Orlińska-Matelowska. Współorganizowała wcześniej akcje pomocowe dla małej Mai z Golemek. Licytacje dla Igi znaleźć można TUTAJ

Czytaj także: Po dachowaniu droga zablokowana

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe