Dzień Pola także w wersji wirtualnej

  • 29.05.2020, 14:36 (aktualizacja 29.05.2020, 14:43)
  • Janusz Grajcar
Dzień Pola także w wersji wirtualnej
W związku z epidemią Dzień Pola, jedna z największych i najciekawszych imprez w podkarpackim rolnictwie, która zaplanowana została w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolnicznego w Boguchwale na niedzielę 7 czerwca, odbędzie się w wersji wirtualnej.

W ramach imprezy rolnicy z całego Podkarpacia, a także wszyscy inni zainteresowani tematyką imprezy, będą mogli:

- wziąć udział w prezentacji prowadzonych na polu doświadczalnym PODR w Boguchwale doświadczeń z wieloma gatunkami i odmianami roślin, w tym zbóż, ziemniaków, rzepaku ozimego, kukurydzy czy bobowatych,

- zobaczyć efekty działania środków ochrony roślin i nawozów,

- zapoznać się z bogatą kolekcją ziół, roślin przyprawowych i miododajnych, klonów wierzby energetycznej, a także dawnymi odmianami drzew owocowych – jabłoni, grusz, śliw oraz wiśni,

- zobaczyć pokazy pracy maszyn rolniczych,

- skorzystać z fachowego doradztwa technologicznego – on-line,

- zapoznać się najnowszymi rozwiązaniami mechanizacyjnymi w produkcji roślinnej,

Żeby wziąć udział w imprezie wystarczy 7 czerwca przejść pod adres www.dzienpola.podrb.pl. Transmisja prowadzona będzie w godz. 9:00-15:00.

Dzień wcześniej w sobotę 6 czerwca pod tym samym adresem odbędzie się konferencja on-line dotycząca wykorzystania technologii geoinformacyjnych w rolnictwie. Początek o godz. 16:00. Osoby zalogowane będą mogły zadawać pytania.

Czytaj też: W Agencji przyjmują jak przed pandemią

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe