100 000 zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy

  • 29.05.2020, 14:48 (aktualizacja 31.05.2020, 14:39)
  • Janusz Grajcar
100 000 zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy
Przekazane przez posłów Fryderyka Kapinosa i Jana Warzechę do Ministerstwa Aktywów Państwowych wnioski szpitali w Mielcu i Dębicy doczekały się pozytywnego rozpatrzenia. Obydwie placówki dostaną po 100 tysięcy złotych, które przekażą im Grupa Lotos i Grupa Azoty. Szczegóły w poniższym piśmie, datowanym na 22 maja 2020 r., przesłanym do parlamentarzystów przez dyrektor departamentu Katarzynę Lewandowską.

Szanowny Panie Pośle,

w nawiązaniu do pisma z dnia 25 marca 2020 r. przekazującego wniosek Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz wniosek Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy o udzielenie wsparcia finansowego na działania związane ze zwalczaniem COVID-19, przedstawiam następującego informacje.

Niezwłocznie po pojawieniu się na terenie Polski wirusa SARS-CoV-2 Ministerstwo Aktywów Państwowych włączyło się w działania na rzecz walki z epidemią przyjmując rolę koordynatora w procesie udzielenia przez spółki z udziałem Skarbu Państwa wsparcia na rzecz jednostek służby zdrowia. Z uwagi na fakt, że placówki służby zdrowia podlegają Ministerstwu Zdrowia i resort ten posiada aktualne informacje na temat potrzeb poszczególnych szpitali w zakresie walki z COVID-19, koordynowanie przez MAP działania spółek w zakresie wsparcia, podejmowane są po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, które wskazuje szpitale wymagająca wsparcia z sugestią odnośnie jego wysokości.

W wyniku przeprowadzonych w marcu br. przez MAP działań mających na celu usystematyzowanie dobroczynnych inicjatyw spółek z udziałem Skarbu Państwa, tak by w sposób najbardziej racjonalny zabezpieczyć potrzeby poszczególnych szpitali w całym kraju, realizowanych w oparciu o przekazane przez Ministerstwo Zdrowia listy szpitali jednoimiennych i zakaźnych, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 276 666 zł.

Pozytywnie rozpatrzone zostały również przekazane za pośrednictwem Pana Posła nowe wnioski pomocowe złożone przez Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu i Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zasadność udzielenia im dodatkowego wsparcia finansowego w kontekście prowadzonej przez te placówki aktywności na rzecz zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zakażenia oraz rozprzestrzeniania się choroby wywołanej wirusem. Ministerstwo Zdrowia zarekomendowało udzielenia wsparcia w wysokości 100 000 zł dla każdego z ww. szpitali.

W wyniku podjętych przez MAP działań aktywizujących spółki z udziałem Skarbu Państwa do dalszej pomocy jednostkom służby zdrowia, deklarację przekazania darowizny w wysokości 100 000 zł na rzecz każdego z przedmiotowych szpitali złożyły spółki: Grupa Lotos S.A oraz Grupa Azoty S.A.

Z poważaniem
Katarzyna Lewandowska
dyrektor departamentu

Czytaj też: To mogło skończyć się naprawdę tragicznie

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dębiczanin
Dębiczanin 01.06.2020, 08:45
Przecież wg rządu Polska to kraj mlekiem i miodem płynący jeśli chodzi o finanse, a premier zapowiada kolejne wielkie inwestycje w gospodarkę, które nas uratują przed kryzysem i dadzą miejsca pracy. Kolejne obiecanki dla wyborców (czekamy na bon wakacyjny), na które rzekomo są pieniądze, a tu szpitalom muszą pomagać spółki państwowe notowane na giełdzie? Jak chcą pomóc dębickiemu szpitalowi tak na poważnie to niech dadzą milion lub dwa na jakiś remont itp, żeby pacjenci nie musieli "uciekać" do miast ościennych. W tym roku te firmy nie wypłacą dywidendy albo ją mocno ograniczą więc będą mieli środków wystarczająco. Wracając do naszego szpitala przykład patologii: porodówka, gdzie pewien damsko-męskie duet zrobił sobie tam niemal prywatny folwark - reszta lekarzy nie ma nic do gadania, albo to zwyczajni "rzeźnicy" bez empatii do pacjentek. Ich pacjenci traktowani z honorami, a reszta jak się trafi i na kogo się trafi. Sale są w bardzo mizernym stanie, a w efekcie część pacjentek jedzie rodzić m.in. do Rzeszowa do "P-F". NFZ płaci takie same pieniądze obu szpitalom i jakoś w "RZE" opłaca się szpitalowi pozwolić rodzić w XXI wieku, a w "DEB" za takie same pieniądze mamy lata 90-te. Zasady w dębickim szpitalu dalekie od zaleceń NFZ. Śmiech na sali - obraz nędzy i rozpaczy...
Promyczeknadziei
Promyczeknadziei 31.05.2020, 08:05
Bedzie akurat na premie dla dyrektorstwa,bo zwykly pracownik nic z tego nie bedzie mial
WYBORCA
WYBORCA 29.05.2020, 23:16
WARZECHA CHYBA DAŁ Z WŁASNEJ KASY SWOJE PRYWATNE PIENI ADZE należy to popierać . Poseł został po to wybrany aby stanowić prawo a nie dzieli kasę

Pozostałe