Parafia Miłosierdzia Bożego powitała ks. Adama Wójcika

  • 31.05.2020, 09:05 (aktualizacja 31.05.2020, 09:26)
  • Janusz Grajcar
Parafia Miłosierdzia Bożego powitała ks. Adama Wójcika
- Daj się prowadzić Duchowi Świętemu - to jedna z pierwszych rad, jaką nowo wyświęcony ks. Adam Wójcik usłyszał podczas powitania w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy z ust proboszcza ks. Antoniego Bielaka.

Do rodzinnej wspólnoty ks. Adam Wójcik, który przed południem przyjął w kościele bł. Karoliny w Tarnowie z rąk biskupa Andrzeja Jeża sakrament kapłaństwa, dotarł tuż przed godz. 17:00. W progu świątyni przywitany został zarówno przez obecnego proboszcza, jak i jego poprzednika ks. Józefa Dobosza.

W ich asyście z towarzyszącą mu rodziną dotarł przed ołtarz. Tu został oficjalnie powitany przez ks. Antoniego Bielaka, który zwrócił uwagę, że dzień święceń jest dla ks. Adama Wójcika bardzo wyjątkowy. Także z tego względu, że przypada w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Św. To zarazem ostanie dni maja, miesiąca poświęconego Maryi, ale również zbliżający się czerwiec, który z kolei poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Proboszcz podkreślił także, że kiedy neoprezbiter będzie już przy mszy św. prymicyjnej, którą odprawi w niedzielę o godz. 11:00, i przyjdzie 1 czerwca, nie powinien słuchać tych osób, które będą mu mówić, że wszystko już za nim. Powinien natomiast z uśmiechem, takim jaki gościł na jego twarzy podczas powitania w parafii, wychodzić do ludzi.

A ten uśmiech często przerywał chwile zadumy w jakże ważnym dla niego dniu. Bo jakże było się nie uśmiechnąć, kiedy słyszało się piękne życzenia z ust przedstawicieli dzieci, młodzieży i Parafialnego Koła Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ci ostatni w imieniu stowarzyszenia podarowali ks. Adamowi ornat.

Podczas uroczystości powitalnej nowy wyświęcony kapłan poprowadził także nabożeństwo majowe.

Czytaj też: Biskup Jeż odwołuje dyspensę, po 1 czerwca msza obowiązkowa

Janusz Grajcar

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parafianka
Parafianka 31.05.2020, 22:06
Czy będzie fotorelacja z powitania ks. Michała ???
Toffik
Toffik 31.05.2020, 14:56
Gratuluje Adam , będę się modlić za Ciebie i Twoje powołanie!!!
Toffik
Sąsiad
Sąsiad 31.05.2020, 13:53
Gratuluje Adam powodzenia.
Mateusz
Mateusz 31.05.2020, 09:40
Ale wydarzenie no na miarę Dębicy...
Dębiczanin
Dębiczanin 31.05.2020, 13:56
Parada równości, albo wizyta Pinokia Matousza. To by było coś!

Pozostałe