Powalone drzewa i zalane piwnice

  • 01.06.2020, 08:02 (aktualizacja 01.06.2020, 12:04)
  • Grzegorz Król
Powalone drzewa i zalane piwnice Fot. OSP Braciejowa.
Do dziesięciu zdarzeń związanych z silnym wiatrem i ulewnym deszczem wyjeżdżali w niedzielę 31 maja strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, jak i ich koledzy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

W Dębicy, na ul. Wiejskiej na drogą wisiał nadłamany konar, który stwarzał zagrożenie zarówno dla przechodniów, jak i przejeżdżających pojazdów. Z kolei w Nagoszynie na drogę gminną przewróciło się drzewo.

- Strażacy zostali wysłani również do Brzeźnicy, gdzie pompowali wodę z zalanego parkingu - mówi rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Dębicy bryg. Jacek Pawłowski.

Również do wypompowywania wody z zalanej piwnicy pojechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaźwinach oraz ich koledzy z OSP w Bobrowej Woli.  Kolejnym zdarzeniem, znów związanym z zalaną piwnicą w budynku mieszkalnym było to z Brzostku.

- Następnie mamy wyjazd do Lipin, Głobikowej i ponownie do Nagoszyna - wymienia bryg. Jacek Pawłowski.

W tych trzech przypadkach również chodziło o powalone drzewa na drogi gminne. Ostatnim wyjazdem związanym z weekendowymi opadami deszczu był ten z Róży. Tam strażacy wypompowywali wodę z piwnicy budynku mieszkalnego, a także z zalanej studni.

Czytaj także: Po dachowaniu droga zablokowana - zdjęcia

Grzegorz Król

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe