Chotowa przywitała księdza Michała Pierza

  • 01.06.2020, 11:50 (aktualizacja 01.06.2020, 12:09)
  • jov
Chotowa przywitała księdza Michała Pierza
W asyście druhów OSP w Chotowej dotarł z Tarnowa do rodzinnej parafii Matki Bożej Bolesnej nowo wyświęcony ks. Michał Pierz. W Chotowej został powitany przez wiernych i proboszcza ks. Józefa Majkę.

Ks. Michał Pierz sakrament kapłaństwa przyjął z rąk biskupa Andrzeja Jeża. Uroczystości odbyła się wyjątkowo w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

- Jesteśmy w świątyni, która ma swoją szczególną historię i wymiar w naszym życiu diecezjalnym. Rosły tutaj łany zboża, później zbudowany został ołtarz, przy którym w 1987 roku św. Jan Paweł II sprawował Eucharystię. Dzisiaj jesteśmy już w świątyni, która jest znakiem i symbolem kapłaństwa, ale także wyraża moc tajemnicy eucharystii - mówił bp Andrzej Jeż.

A ks. Michałowi Pierzowi i jego kolegom z roku życzył, aby uczestnictwo w każdej mszy św., którą będą sprawować, mogło dać wiernym głębokie poczucie, iż są otoczeni miłością Chrystusa.

- Weźcie sobie głęboko do serc to, że eucharystia jest największą odpowiedzialnością kościoła w historii. Okazujcie się godni udzielonego wam dziś zaufania, którym obdarza was kościół, ustanawiając was szafarzami najświętszych tajemnic. Warto za eucharystię cierpieć, warto za eucharystię umierać - podkreślał.

jov

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe