Porzucone maleństwa szukają domu

  • 02.06.2020, 09:39
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Porzucone maleństwa szukają domu
Bure i łaciate, większe i mniejsza, kotki i kocurki czekają na dom w azylu na Brzozowym Ranczu.

Wszystkich kotów jest tam kilkadziesiąt, maluchów, które potrzebują domu najpilniej - aż 17. I będzie więcej, bo to czas, kiedy rodzą się małe koty. Te niechciane, a jest takich bardzo dużo, w najlepszym razie trafiają do azylu i tu czekają na nowych, odpowiedzialnych opiekunów.

- Mam nadzieję, że szybko takich znajdą, bo problem jest naprawdę duży - mówi Dominika Rostowska, opiekunka azylu.

Dodaje, że domu szukają także te buraski na zdjęciach.  Chętnych do przygarnięcia kotka zaprasza na Brzozowe Ranczo przy ulicy Wielopolskiej. Znawcy tematu twierdzą natomiast, że najlepiej adoptować nie jednego, a od razu dwa kociaki - będą raźniej się czuły w nowym domu.

Warto przypomnieć, że jedynym pewnym sposobem zabezpieczenia kotów przez niepotrzebnym rozrodem są zabiegi sterylizacji i kastracji. Wykonują je lekarze we wszystkich gabinetach weterynaryjnych.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe