Kurs dla młodych liderów zakończony

  • 14.03.2017, 11:47
  • Admin Admin
Kurs dla młodych liderów zakończony Hufiec ZHP
W Zespole Szkół nr 1 w Dębicy kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich Invicti im. gen. Mariusza Zaruskiego zorganizowała kurs zastępowych, czyli młodych liderów małych grup. Harcerki i harcerze uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich wiedzę harcerską, przygotowujących ich do dobrego prowadzenia zastępów i organizowania zbiórek.

Ponad 20 młodych ludzi przez dwa weekendy poszerzało i ugruntowało swoją wiedzę oraz umiejętności harcerskie, a także uczyli się o tym jak pracować z zastępem – grupą rówieśników. To wszystko ma ich przygotować do objęcia funkcji zastępowych w drużynach, do których należą.
Pierwszy weekend wypełniły różnorodne zajęcia – o inspiracjach programowych, budowaniu obrzędowości, funkcjonowaniu zastępów, wartościach harcerskich, pomocy, zasadach tworzenia zbiórek oraz prowadzenia musztry. Do czasu drugiego biwaku kursanci zrealizowali zadania przygotowane przez kadrę kursu, a w drugi weekend poznali zasady pracy ze stopniami, sprawnościami oraz formy pracy harcerskiej, a także kwestie planowania pracy. Następnie odbył się egzamin, a w drugą niedzielę podsumowano cały kurs.
Przedsięwzięcie przygotowała kadra harcerska 7 Szczepu Drużyn Dębickich Invicti, pod kierunkiem pwd. Marzeny Żyły, która była komendantką kursu.

 

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe