Wyłudzał pieniądze na dane innej osoby

  • 02.06.2020, 11:09 (aktualizacja 02.06.2020, 11:32)
  • Grzegorz Król
Wyłudzał pieniądze na dane innej osoby
Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który zaciągał pożyczki w bankach na dane mieszkańca powiatu dębickiego. Nie jest to jedyne przewinienie podejrzanego. Trafił do zakładu karnego, w którym poczeka na rozprawę.

Do policjantów z komisariatu w Pilznie zgłosił się 30-letni mieszkaniec Pilzna. Mężczyzna poinformował, że otrzymuje z banków informacje o tym, że zaciągał pożyczki. Oczywiście przychodziły też informacje o konieczności spłaty tych pożyczek. Problem jednak w tym, że - jak przekonywał - nie brał pieniędzy z banku. A chodziło o kwotę nie małą, bo aż 60 tys. zł.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 30-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który pomieszkuje w Tarnowie. Udało się również ustalić, że może przebywać akurat w Bochni, gdzie wypożyczył na nazwisko mieszkańca Pilzna samochód marki bmw. Mundurowi przekazali informacje swoim kolegom z Małopolski. W piątek 29 maja oszust został zatrzymany. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie amfetaminę. Podejrzany został również poddany badaniu na zawartość narkotyków. Wynik był pozytywny. 30-latek będzie odpowiadał za popełnione oszustwa, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz posiadanie środków odurzających. Po zakończonych czynnościach trafił do zakładu karnego, ponieważ okazało się, że wystawiony był za nim list gończy. Oszusta poszukiwała tarnowska prokuratura. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z innymi popełnionymi w przeszłości przestępstwami takimi jak bójka i pobicie.

Czytaj także: Uderzył w samochód i sklep

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe