Neoprezbiterzy poznali swoje pierwsze parafie

  • 02.06.2020, 15:42 (aktualizacja 02.06.2020, 16:03)
  • Janusz Grajcar
Neoprezbiterzy poznali swoje pierwsze parafie Ks. Adam Wójcik na pierwszą parafię trafi do Szalowej.
Biskup Andrzej Jeż już trzy dni po wyświęceniu nowych księży poinformował o wybranych dla nich pierwszych parafiach. Swoje wspólnoty poznali też nasi neoprezbiterzy.

Ks. Michał Pierz, który pochodzi z parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej po wakacjach rozpocznie posługę we wspólnocie św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczawnicy.

Ks. Adam Wójcik pochodzący z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, został skierowany do wspólnoty św. Michała Archanioła w Szalowej.

Ks. Kamil Szęszoł, mieszkaniec Dąbia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zasowie, będzie pomagał w pracy proboszczowi wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubczy, do której należy także wieś Dzwonowa.

Ks. Szczepan Czyżycki, który wychował się w parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Kątach, został posłany do parafii Narodzenia Św. Jana w Brzeźnicy. Tu zastąpi zmarłego tragicznie przed pół roku śp. ks. Piotra Pławeckiego.

Ks. Jakub Zagórski pochodzący z parafii Wszystkich Świętych w Bobowej, będzie nowym wikariuszem we wspólnocie św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustyni.

Czytaj też: Czas na spowiedź wielkanocną mija 7 czerwca

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe