Diament Forbesa 2017 dla LERG Pustków

  • 14.03.2017, 13:14 (aktualizacja 14.03.2017, 13:18)
  • Admin Admin
Diament Forbesa 2017 dla LERG Pustków LERG SA
LERG SA, producent i eksporter żywic syntetycznych z Pustkowa osiedla, już po raz drugi został wyróżniony Diamentem Forbesa w kategorii najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Odebrał ją Adam Bek, dyrektor ekonomiczny firmy (na zdjęciu z Romanem Młodkowskim, znanym dziennikarzem ekonomicznym).

W zestawieniu regionalnym, w kategorii firm dużych z przychodami powyżej 250 mln zł, LERG zajął wysoką, 9. pozycję. W dziesiątej edycji „Diamentów Forbesa” na liście laureatów znalazło się 69 firm z województwa podkarpackiego.
Na liście ogólnopolskiej firma Lerg uplasowała się w pierwszej setce - na 96. pozycji. Aby znaleźć się w gronie tysiąca najlepszych firm w Polsce w rankingu Forbesa, trzeba było zwiększać swoją wartość przez trzy lata z rzędu przynajmniej o 23 proc. rocznie.
- Cieszy nas fakt, że już po raz kolejny został potwierdzony i doceniony przez grono niezależnych ekspertów dynamiczny rozwój firmy LERG, wynikający z konsekwentnej realizacji działań prorozwojowych. Niekiedy, w dość trudnych warunkach rynkowych – powiedział odbierając nagrodę Adam Bek, dyrektor ds. ekonomicznych firmy LERG SA.
Diamenty Forbesa są zestawieniem najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju, które w przeciągu ostatnich trzech lat najszybciej zwiększyły swoją wartość. Lista została opracowywana przez wywiadownię Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika Forbes, na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw.
To nie pierwsze wyróżnienie dla firmy z Pustkowa Osiedla. W ubiegłym roku firma otrzymała wyróżnienie w rankingu Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże. Również w 2016 r. LERG został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii firma innowacyjna za realizację projektów „Modernizacja instalacji do produkcji formaliny” i „Rozbudowa instalacji do mielenia nowolaków”.
LERG SA (dawna nazwa ZTS Erg Pustków) to największy polski producent żywic syntetycznych, stosowanych w różnych gałęziach przemysłu – budownictwie, motoryzacji, meblarstwie czy górnictwie. Zatrudnia ponad 500 osób. Sprzedaje ponad 130 tys. ton żywic rocznie do ponad 24 krajów na całym świecie, a blisko 50% z nich eksportuje. Główną ofertę firmy stanowią żywice poliestrowe, nowolakowe, do materiałów drewnopochodnych, izolacyjnych, tworzyw warstwowych, żelkoty, formalina, a także szpachlówka marki Polfill do renowacji karoserii samochodowych.

Na podstawie Informacji prasowej LERG SA

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe