Kupiłeś ten produkt? Wyrzuć go!

  • 03.06.2020, 23:32
  • Tomasz Ratuszniak
Kupiłeś ten produkt? Wyrzuć go! fot. GIS.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed używaniem oleju z ryżu o nazwie Rizi (numer partii: RBHSSC11A).

GIS informuje, że na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Niemiec stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Niemiec uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny.
Chodzi o produkt: Rizi Olej z ryżu, 500 ml importowany z Tajlandii przez firmę Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. Konsumenci, którzy kupili produkt o wskazanym w komunikacie numerze partii, nie powinni go spożywać. Proces wycofywania go z rynku i inne działania podejmowane przez odbiorców produktu w Polsce nadzoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Przeczytaj również: Możesz dostać 5 tys. zł za zbieranie deszczówki

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe