Zmiany w emeryturach i rentach – dyżur telefoniczny

  • 04.06.2020, 08:11 (aktualizacja 04.06.2020, 08:18)
  • Janusz Grajcar
Zmiany w emeryturach i rentach – dyżur telefoniczny
We wtorek, 9 czerwca, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Jaśle. Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje m.in. na temat zmian w emeryturach i rentach w czerwcu, zasad wyliczenia emerytury i sposobu przeliczenia świadczenia.

Od czerwca zmiany w emeryturach – korzystniejsze wyliczenie
Przepisy art. 53 ustawy – Tarcza antykryzysowa 3.0 dają możliwości wyliczenia emerytury w czerwcu 2020 r. poprzez zastosowanie waloryzacji kwartalnych tak jak w maju 2020 r. Będzie to korzystniejsze dla przyszłego emeryta, a wysokość świadczenia będzie wyższa. Kogo to dotyczy, na czym to polega, jakie są inne możliwości wcześniejszego/korzystniejszego obliczenia świadczeń? Eksperci Oddziału ZUS w Jaśle wyjaśnią to podczas dyżuru telefonicznego.

Nie złożyłeś wniosku o świadczenie ze względu na epidemię? ZUS to uwzględni.
Jeżeli z uwagi na ogłoszony stan epidemii nie miałeś możliwości wcześniej złożyć wniosku o emeryturę, rentę i inne świadczenia lub o jego przeliczenie – ZUS to uwzględni i dokona przeliczenia jeśli tego zażądasz. Podczas dyżuru uzyskasz informację, w jaki sposób przeliczone zostaną świadczenia.

Oświadczenie (druk ERO) dotyczące przyznania/ponownego ustalenia/podjęcia wypłaty świadczenia – od dnia spełnienia warunków nie wcześniej niż od 1 marca 2020 r. możesz złożyć wraz z wnioskiem o:
- przyznanie świadczenia długoterminowego, np. emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, świadczenia przedemerytalnego, świadczenia uzupełniającego przysługującego osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, emerytury pomostowej,
- ponowne ustalenie wysokości świadczenia długoterminowego,
- podjęcie wypłaty świadczenia długoterminowego.

Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać 9 czerwca  2020 r. w godz. od 10:00 do 12:00, pod numerem telefonu 13 44 379 17, podczas dyżuru ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle.

Czytaj też: Weź pieniądze na posadzenie lasu

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Goniec
Goniec 05.06.2020, 14:24
Gościu dzwoń na telefon jak pisze w artykule
Grażyna Małczuk-Oleba.
Grażyna Małczuk-Oleba. 04.06.2020, 18:09
Mam emerytufy 720 zł z tego pobjera mi komornik 200zl jak z
takiej emerytury można się utrzymać czy należy mi się jakieś swiadczenie mam 2003 r stopień niepełnosprawności czy mogę liczyć na jakiś dodatek do tak niskiej emerytury

Pozostałe