Przyjadą, by zamknąć wystawę

  • 04.06.2020, 09:09
  • Tomasz Ratuszniak
Przyjadą, by zamknąć wystawę fot. Ryszard Kucab.
W poniedziałek 8 czerwca o godz. 15:00 Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na finisaż wystawy Ewy i Romana Fleszarów pt. Przestrzenie równoległe.

To zresztą już druga tak zatytułowana wystawa. Pierwszą, bardzo dobrze przyjętą przez krytyków jak i odbiorców, małżeństwo artystów przygotowało dokładnie dwadzieścia lat temu. Ta to jej kontynuacja.
- To efekt naszej pracy w ostatniej dekadzie, pogłębiony studiami nad przestrzenią w dziele sztuki, dyskursem pomiędzy realnością materii tworzywa, a możliwościami jej transfiguracji w przestrzeni dzieła malarskiego i rzeźbiarskiego - tłumaczy Roman Fleszar.
Wystawa do tej pory pokazywana była m.in. w Muzeum Zamku w Wiśniczu, w Muzeum im. prof. Stanisława Fishera w Bochni, w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, a także w BWA w Tarnowie. Ostatnim jej przystankiem jest galeria przy ul. Akademickiej 8.

Zobacz też: Dębicki #hot16challenge2 - Jest łańcuch, tęcza i gest posłanki Lichockiej - video

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe