Nowe wejście do Jagiełły - ładne czy nie?

  • 04.06.2020, 14:39 (aktualizacja 04.06.2020, 15:25)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nowe wejście do Jagiełły - ładne czy nie?
Po remoncie ten portal wygląda jak wejście do jaskini - uważa jeden z Czytelników. Dyrektor I LO im. Króla Władysława Jagiełły zapewnia, że nad całością prac czuwał konserwator zabytków.

Budynek Jagiełły jest wpisany do ewidencji zabytków, a co za tym idzie, wszelkie prace budowlane i remontowe muszą zostać skonsultowane i zaakceptowane przez konserwatora zabytków.Tak też było podczas remontu głównego wejścia do szkoły.

- Procedura trwała 1,5 roku. Potrzebne było pozwolenie na budowę - mówi Wiesław Ostafin, dyrektor Jagiełły. 

Po remoncie portal ma dużo ciemniejszy kolor niż dotychczas, a zdania co do jego wyglądu są podzielone.

- Jak wejście do jaskini. Kompletnie nie pasuje do całości - denerwuje się jeden z naszych Czytelników.

Anna Leska, była architekt miejska też nie jest zachwycona.

- Kolor nietrafiony, powinien być zbliżony barwą do piaskowca. Całość jednolita, co nie pozwala na wyodrębnienie detali - ocenia.

Wiesław Ostafin zapewnia, że kolor był dobierany przed remontem, tak by był zbliżony do poprzedniego. Jest przekonany, że z czasem intensywna barwa wyblaknie i nie będzie się tak bardzo odcinać od bryły budynku.

Wykonawcą prac, które kosztowały ponad 20 tys. zł. była firma z Zawady.

A Państwu jak się teraz podoba wejście do budynku Jagiełły? 

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hihihi
hihihi 09.06.2020, 21:34
chyba dłuuuuuuuuuuuuugo będziemy czekać aż wyblaknie bo północna strona:) szok jaka argumentacja
Bestronny
Bestronny 08.06.2020, 19:54
No jak zleca sie firmie robote i zeby bylo lepiej trzeba czekac az wyblaknie to rece opadaja. Kto to zlecił? Kto odebrał?
bynio
bynio 07.06.2020, 21:40
Ten portal i te drzwi wyglądają jak pryszcz na twarzy panny młodej. Jak można fizykowi dać dobierać kolor?! Przecież wiadomo, że taki gościu ma daltonizm i nie odróżnia czerwonego od zielonego. Dla niego to taki ciemniejszy piaskowiec a dla nas kakao.
o co chodzi?
o co chodzi? 06.06.2020, 16:58
Bardzo ładne! Nie wiem w czym problem?
chichotnik
chichotnik 05.06.2020, 22:50
...ale tandeta !
...Albert wychodzimy ...!
Ech!
Ech! 05.06.2020, 21:19
Nie żebym marudziła, ale tutaj nic do siebie nie pasuje. Wejście należało wypiaskować, drzwi zamówić zgodnie z epoką, kostkę dopasować kolorystycznie,kamyki, popiersie Jagiełły it'd. ..
Maniek
Maniek 05.06.2020, 12:35
To jest dramat. Na pewno robiła to profesjonalna firma? Przyglądałem się ich pracy codziennie i sam się zastanawiałem czy na koniec coś zrobią żeby to jednak wyglądało lepiej. No i zrobili jak zrobili. Jest brzydko. Przypomina mi to historię gdzie jakaś parafianka na własną rękę zrobiła renowację obrazu Jezusa ;)
absolwent
absolwent 05.06.2020, 11:18
Wejście adekwatne do poziomu tej szkoły.
dębil
dębil 05.06.2020, 10:54
Wygląda to na jakaś atrapę z kartonu.
debiczanka
debiczanka 05.06.2020, 10:30
niestety hejt w naszym mieście to norma. Ludzie maja problem z pochwaleniem czegoś, ale nie mają problemu z wylewaniem "pomyj na kogoś". Zrobić w mieście coś "źle" nie zrobić tez źle. A moim skromnym zdaniem bardzo ładnie odnowione wejście.
7of9
7of9 05.06.2020, 19:19
jaki hejt?w tym przypadku? i w przypadku tej mieściny? rozejrzyj sie dookoła, ta mieścina to jedno z najbrzydszych miejsc w tej krainie mlekiem i miodem pisowskim płynącym. a to coś-wejście do liceum, jakis portal? co to jest?co to niby ma być? totalne bezguście i zero smaku, tak jak wszystko dookoła. (czyli pasuje..)
debiczanka
debiczanka 07.06.2020, 15:52
proponuje Panu/ pani wyprowadzić się z Dębicy i uwić sobie gniazdko w innym mieście w tej krainie miodem i mlekiem płynącym. Wtedy będzie Pan(i) zadowolony (a) i nie bedzie Pan(i ) musiał oglądać tej PAna(i) zdaniem paskudnej mieściny.
Mamy takie czasy ze możemy mieszkać tam gdzie chcemy, czyż nie.
Szaman
Szaman 05.06.2020, 07:27
Na drzwi z lustrami też zgodził się konserwator zabytków (wiem, że te drzwi są już od dawna, ale tak samo one nie pasują do całego budynku jak dobrany kolor)? Co ktoś chciał ukryć - przedsionek przed kolejnymi drzwiami? Możemy dodamy jeszcze baner LED z nazwą i patronem szkoły?
Ewa
Ewa 05.06.2020, 05:23
Niestety bardzo nietrafiony kolor. Szkoda, bo zamiast upiększyć to oszpeciło jeszcze bardziej cały front.
szok
szok 04.06.2020, 21:57
jak konserwator zabytków sie na to zgodził ?????
dębiczanin
dębiczanin 04.06.2020, 20:36
Jaki jest sens pytania się o zdanie dawną panią architekt , która pobudowała sobie najgorszego potwora przy nosala ?
niearchitekt
niearchitekt 04.06.2020, 18:46
A bohomaz namalowany na elewacji temu komuś ( takiemu zatroskanemu?!) się podobał, czy nie? Jak tak, to winszuję gustu! A jak nie, to powinien go sam szczoteczką do zębów umyć! Z poziomu chodnika był dostępny przecież?
żul osiedlowy
żul osiedlowy 04.06.2020, 23:05
Ja tam nie widzę żadnego chodnika.Tylko szpetną kostkę.Skoro nie ma chodnika to i poziomu żadnego nie ma.Skoro nie można złapać poziomu to i w pionie szwankuje.Od takie czasy nastały...że ludziom wszczepiać trzeba GPS co by się mogli połapać gdzie góra ,a gdzie dół...bo im prostych zmysłów brakuje...etc.
Ja tam do monopolowego zawsze trafię bez tej techniki...wystarczy dobry niuch.
Jakie czasy taka renowacja -.....UBIKACJA.......
żul osiedlowy
żul osiedlowy 04.06.2020, 16:24
Ale "wiocha"...zeszpecili cały budynek.

Pozostałe