#gaszynchallenge dotarł do powiatu - film

  • 05.06.2020, 09:47 (aktualizacja 06.06.2020, 23:11)
  • Grzegorz Król
#gaszynchallenge dotarł do powiatu - film
Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu nominowała strażaków z OSP w Nawsiu Brzosteckim w akcji #gaszynchallange, która powoli obejmuje cały powiat. Na czym polega?

Nominowana jednostka nagrywa film, na którym wykonuje dziesięć pompek. Oczywiście musi on trafić do mediów społecznościowych wraz z nominacją kolejnych jednostek. Ale samymi pompkami pomóc się nie da. Potrzebne są też pieniądze. Zasada jest taka: jeśli strażacy wykonają 10 pompek, to płacą po 5 zł od osoby, która bierze udział w akcji. Jeśli to im się nie uda, to wtedy płacą po 10 zł. Oczywiście wszystkim jednostkom wykonanie zadania przychodzi z łatwością, co jednak nie przeszkadza im wpłacać większych kwot. Strażacy z Nawsia uzbierali 270 zł, ci z Żyrakowa 330 zł. Ale do #gaszynchallange przyłączają się kolejne jednostki, a będzie ich jeszcze więcej.

Całkowity dochód z akcji przekazany jest na leczenie małego Wojtka z województwa łódzkiego, który zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Szansą dla chłopca jest lek, który zostanie podany w Stanach Zjednoczonych. Co ważne - tylko raz, wystarczy na całe życie. Niestety koszt przerasta możliwości jego rodziny - blisko 10 mln zł. Pomóc chłopcu można TUTAJ, a poniżej wrzucamy film z wykonania zadania przez strażaków z OSP w Żyrakowie.

Czytaj także: Iga potrzebuje naszej pomocy

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe