Na wypoczynek dzieci i młodzieży tyle jeszcze nie było

  • 08.06.2020, 08:14 (aktualizacja 08.06.2020, 12:34)
  • Tomasz Ratuszniak
Na wypoczynek dzieci i młodzieży tyle jeszcze nie było fot. Urząd Miejski w Dębicy.
- W tym roku miasto przeznaczyło na letni wypoczynek rekordową kwotę 170 000 złotych - informują urzędnicy z Ratusza. W ostatni piątek burmistrz Mariusz Szewczyk podpisał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży pod hasłem: Akcja Lato 2020.

Dzień wcześniej w sali sesyjnej odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Jego tematem była organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w odniesieniu do nowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
– Biorąc pod uwagę, że tegoroczne wakacje będą inne niż w latach poprzednich i przygotowując się do ogłoszenia konkursu dla organizacji pozarządowych na organizację letniego wypoczynku, chcieliśmy zapoznać przedstawicieli organizacji z nowymi wytycznymi, a także wysłuchać propozycji ze strony tych organizacji, które corocznie podejmują się przygotowania półkolonii i obozów – tłumaczy wiceburmistrz Maciej Małozięć.
GIS, MZ i MEN wprowadziło dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży dodatkowe obostrzenia, które mają zmniejszyć ryzyko zakażenia dzieci i młodzieży podczas pobytu na wypoczynku.Zapoznać można się z nimi pod tym linkiem: Wytyczne dla organizatorów wypoczynku  dzieci i młodzieży
Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży pod hasłem: Akcja Lato 2020 opublikowane zostało w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 08.06.2020, 18:24
Miasto dało rekordową kwotę . Powiat natomiast rekordowo nie dał dofinansowań do turnusów rehabilitacyjnych.

Pozostałe