W której lidze zagrają DAP Girls? Nie wiadomo

  • 09.06.2020, 08:48 (aktualizacja 09.06.2020, 09:08)
  • Janusz Grajcar
W której lidze zagrają DAP Girls? Nie wiadomo Ekipa DAP Girls zakończyła rozgrywki w sezonie 2019/2020 na drugiej pozycji w III lidze.
Do czerwca musiały czekać na decyzję związku o tym, czy będą mogły kontynuować rozgrywki piłkarki DAP Girls Dębica. I choć chętnie wybiegłyby już w tym miesiącu na boisko, by rozegrać mecz ligowy, to takiej możliwości mieć nie będą. Sezon został bowiem zakończony, a podopieczne trenera Kamila Nowaka zajęły w nim drugie miejsce.

Jak informuje szkoleniowiec żadna z trzecioligowych drużyn nie awansuje do drugiej ligi. Wkrótce zostanie za to ogłoszony termin rozpoczęcia kolejnego sezonu. Przed jego startem dojdzie reorganizacja rozgrywek kobiecych.

Najlepsze drużyny zagrają w Ekstraklasie, która będzie obejmowała jak dotychczas całą Polskę. Z dwóch grup pierwszej ligi (północ-południe) powstanie jedna ogólnopolska. Druga liga składająca się do tej pory z czterech grup  makroregionalnych, będzie funkcjonować jak poprzednio pierwsza, z podziałem północ-południe.

Nie wiadomo, jaki kształt przybierze trzecia liga, w której pozostanie ekipa DAP Girls. W ostatnim sezonie obejmowała zasięgiem całe województwo. Wiadomo natomiast, że nie będzie już najniższą, bo powstać ma także czwarta liga.


Trener Kamil Nowak podkreśla, że jest zadowolony z zakończenia przez jego zespół rozgrywek na drugiej pozycji. Zapewnia przy tym, że będzie walczył o awans w przyszłym sezonie, bez względu na to, czy zostanie przydzielony do trzeciej czy do czwartej ligi.

- Drużyna jest bardzo ambitna i pokazała, że stawiane przed nią nawet najtrudniejsze cele okazują się w zasięgu do realizacji - zauważa szkoleniowiec.

W sezonie 2019/2020 tylko raz nasze dziewczyny schodziły z boiska pokonane. Dwukrotnie remisowały, przy czym najbardziej szkoda mu straconych w ten sposób punktów z Majdanem Sieniawskim. Jego podopieczne prowadziły 1:0 i po błędzie straciły bramkę.

DAP Girls chce grać co dwa tygodnie sparingi, aby przygotować się jak najlepiej do ligi. Sekcja powiększa się, dlatego jest bardzo prawdopodobne, że do rozgrywek przystąpią seniorki, juniorki, trampkarki i młodziczki.

Klub prowadzi też cały czas nabór. Szczegółowych informacji udziela trener Kamil Nowak pod nr. tel. 783 803 052.

Czytaj także: Ostatnie mecze jednak w czerwcu

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe