Koronawirus: takiego przyrostu u nas nie było od dawna

  • 09.06.2020, 17:47 (aktualizacja 09.06.2020, 18:14)
  • Grzegorz Król
Koronawirus: takiego przyrostu u nas nie było od dawna Gerd Altmann z Pixabay.
Aż o jedenastu nowych przypadkach koronawirusa w województwie podkarpackim poinformowało po południu Ministerstwo Zdrowia. Tak dużego przyrostu nie mieliśmy od 4 maja, kiedy liczba nowych zakażonych była trochę wyższa i wynosiła 13 osób.

Dzisiaj MZ poinformowało o łącznie 400 przypadkach koronawirusa w Polsce. W województwie podkarpackim w ostatnich tygodniach mieliśmy względny spokój, a dzienna liczba zakażonych dwukrotnie wyniosła 5 osób (31 maja i 8 czerwca). W pozostałym okresie - od 4 maja - była niższa, albo nie było w ogóle potwierdzonych przypadków zakażenia. Największy przyrost mieliśmy z kolei 25 kwietnia, kiedy przybyły 23 potwierdzone przypadki.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 21 osób, 1469 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 19 osób. W szpitalu przebywa 11 osób. Badaniami laboratoryjnymi w województwie potwierdzono 407 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, 339 osób wyzdrowiało, a 38 zmarło.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała dzisiaj o dwóch ozdrowieńcach: o starszej kobiecie z powiatu stalowowolskiego oraz o mężczyźnie w sile wieku z powiatu brzozowskiego.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą:

  • 5 osób z powiatu stalowowolskiego (dwie kobiety w sile wieku, dwie nastolatki i dziecko - izolacja);
  • 3 osoby z Rzeszowa (dwóch starszych mężczyzn i kobieta w sile wieku - izolacja i hospitalizacja);
  • 2 kobiety w sile wieku z powiatu przemyskiego (hospitalizowane);
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (izolacja).

Czytaj także: Do Gdańska od 20 czerwca

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 09.06.2020, 22:07
A gdzie są w statystyce zakazeni lekarze i pacjent ze szpitala przy Chopina w Rzeszowie?
covid
covid 09.06.2020, 19:38
no nareszcie bo już się bałem że ten wirus to fikcja :) bo zle wygladamy na tle innych województw... a z drugiej strony czy ostatnio w części powiatów gdzie wystąpiły zakażenia nie było gości z Warszawy :)
divoc
divoc 09.06.2020, 21:09
Inkubacja wirusa trwa trochę dłużej niż czas od wizyty tych gości. Nie przesadzaj i nie snuj teorii spiskowych.

Pozostałe