Od żołnierzy uczyły się jak używać mapy i kompasu

  • 12.06.2020, 15:22 (aktualizacja 12.06.2020, 15:42)
  • Tomasz Ratuszniak
Od żołnierzy uczyły się jak używać mapy i kompasu fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Pracownice Urzędu Miejskiego w Dębicy wzięły udział w szkoleniu z zakresu doskonalenia elementów systemu wykrywania zagrożeń i alarmowania, a także użycia środków masowego rażenia. Szkolenie prowadzili żołnierze 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy.

Szkolenie dotyczyło m.in. systemu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach, sposobów obserwacji zagrożeń oraz organizacji patroli i posterunków wykrywania skażeń. W trakcie zajęć omówione zostały podstawowe umiejętności nawigacji przy użyciu mapy topograficznej i klasycznego kompasu płytkowego. Urzędniczki miały też okazję zapoznać się ze środkami ochrony dróg oddechowych i skóry (paski przeciwgazowe, odzież ochronna). W ramach szkolenia odbył się także wykład poruszający problematykę zagrożeń CBRN (chemicznych, biologicznych, radiacyjnych, nuklearnych) we współczesnym świecie oraz ataków terrorystycznych.  Program został wzbogacony o warsztaty związane z posługiwaniem się  bronią strzelecką.
Certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu wręczył pracownicom Ratusza dowódca jednostki ppłk Roland Waszkowiak.

Czytaj także: Masz ten produkt? Jego zjedzenie może grozić sepsą

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ole
ole 21.06.2020, 16:03
Uczył Marcin Marcina a sam ........ Może tak uczą jak tych co zajęli Czechy ?
???
??? 13.06.2020, 16:23
Kogo oni tam zatrudniają? Znajomość czytania mapy i zasady używania kompasu wynosi się z podstawówki.

Pozostałe