Kiedyś służył w Afganistanie, dziś pisze wiersze i słuchowiska

  • 12.06.2020, 22:13 (aktualizacja 12.06.2020, 22:23)
  • Tomasz Ratuszniak
Kiedyś służył w Afganistanie, dziś pisze wiersze i słuchowiska fot. Magdalena Niedziela
Słuchowisko Michała Andruka z Dębicy, zatytułowane Cud nad Wisłą w sierpniu usłyszeć będzie można na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Michał Andruk pisze nie tylko słuchowiska, ale i poezję. Jest autorem wydanego w 2019 roku tomiku poezji pt. To nie jest czas dla poetów. Trzy lata wcześniej został wyróżniony w konkursie literackim Polski Zbrojnej. Pod adresem: chawendyk.blogspot.com prowadzi bloga zatytułowanego Szukając przecinków.
Jest również, a właściwie był w latach 2000-2017, żołnierzem zawodowym. Pełnił służbę w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej i Jednostce Wojskowej GROM. Uczestniczył w misji w Afganistanie, odznaczony m.in. medalem NATO i Gwiazdą Afganistanu.
Konkurs, w którym wziął udział, ogłoszony został w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wygrał go Jarosław Jakubowski - zawodowy literat, poeta i pisarz, którego słuchowiska były już realizowane w Teatrze Polskiego Radia.
Agnieszka Sławińska z Sochaczewa, która zdobyła II nagrodę i Michał Andruk z Dębicy na miejscu III to debiutanci.
Janusz Kukułka, dyrektor Teatru Polskiego Radia zapowiedział, że wszystkie trzy scenariusze zostaną dostosowane do formy radiowej i w sierpniu opublikowane na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Przeczytaj również: Dębicki #hot16challenge2 - Dominika Migoń odpowiedziała. I to jak!

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe