Na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego potrzebują prawie 3 mln zł

  • 12.06.2020, 22:27 (aktualizacja 12.06.2020, 22:35)
  • Tomasz Ratuszniak
Na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego potrzebują prawie 3 mln zł fot. klimkin z Pixabay
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma powstać w Kochanówce-Dąbrówkach. Urzędnicy z gminy Dębica starają się o prawie 3 mln zł dofinansowania na ten cel.

Wniosek przeszedł  pozytywną weryfikację w Urzędzie Wojewódzkim i obecnie został przekazany do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Inwestycja ma kosztować 2 923 000 zł, z czego 2 823 270 zł pochodzić ma z dofinansowania.
Jeśli uda się je zdobyć to do końca 2022 roku w Kochanówce powstanie budynek o powierzchni prawie 519 m2. Pomoc znajdzie tam 18 dorosłych mieszkańców gminy ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z założeniami powstanie 9 miejsc pobytu całodobowego oraz 9 miejsc pobytu dziennego.
W budynku znajdować się będą jednoosobowe pokoje z dostępem do łazienki, a także pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku, m.in. jadalnia, pokój dzienny i sale rehabilitacyjne.
W centrum osoby niepełnosprawne otrzymają pomoc dostosowaną do ich potrzeb i możliwości, a także wieku i stanu zdrowia. Będą też miały zapewnioną możliwość samodzielnego i godnego funkcjonowania, przy jednoczesnym pozostaniu w swoim środowisku.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasiek
Jasiek 13.06.2020, 17:08
Może fenol z lasu przy okazji zostanie usuniety

Pozostałe