Ruszają remonty i przebudowy dróg w gminach Dębica i Pilzno

  • 13.06.2020, 09:07 (aktualizacja 13.06.2020, 09:18)
  • Tomasz Ratuszniak
Ruszają remonty i przebudowy dróg w gminach Dębica i Pilzno fot. Starostwo Powiatowe w Dębicy.
Jeszcze w tym miesiącu firma Eurovia Polska S.A. rozpocznie kompleksową przebudowę drogi powiatowej w Głobikowej i Braciejowej, a Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe ruszy z remontem drogi w Strzegocicach i Słotowej. Powiat na te inwestycje zdobył dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70 proc. wartości realizacji obu zadań.

W przypadku przebudowy drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie - Południk – Kamieniec w gm. Dębica powstanie 4,3 kilometra nowej nawierzchni oraz 2,5 kilometra zupełnie nowego chodnika.  Wyłoniona w przetargu firma Eurovia Polska S.A. zobowiązała się zrealizować zadanie za 5 592 414 zł. Wykonanie przedsięwzięcia ma się odbyć w dwóch etapach. Według przyjętego planu pierwszy zostanie zamknięty do połowy października br., natomiast drugi etap - do końca sierpnia 2021 r.

Remont drogi powiatowej nr 1309R Strzegocice - Słotowa - gr. powiatu - Lubcza w gm. Czarna obejmie natomiast 2,5 kilometra nawierzchni jezdni. Za inwestycję odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy, które wyceniło swoją pracę na 2 175 767 zł. Droga ma być gotowa do połowy września tego roku.

Remont i przebudowa dróg w Głobikowej, Braciejowej, Słotowej i Strzegocicach będą realizowane przy wsparciu finansowym gmin Dębica i Pilzno.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Przeczytaj również: Na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego potrzebują prawie 3 mln zł

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe