Jako pierwsza na Jasną Górę wejdzie grupa 13

  • 15.06.2020, 14:53 (aktualizacja 15.06.2020, 15:14)
  • Janusz Grajcar
Jako pierwsza na Jasną Górę wejdzie grupa 13
Pątnicy z grupy nr 13 św. Dominik Savio wprowadzą w tym roku Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Ale nie pokonają całej trasy, bo jednego dnia będzie mogło na niej przebywać co najwyżej trzy grupy.

Takie ustalenia zapadły podczas poniedziałkowego spotkania księży przewodników z dyrektorem PPT ks. Zbigniewem Szostakiem, które odbyło się w Zabawie. Wszyscy zgodzili się na to, by ze względu na wciąż nie gasnące zagrożenie koronawirusem pielgrzymka miała charakter sztafetowy.

Na czym będzie on polegał. Każdego dnia na trasę do Częstochowy będą wyruszały trzy inne grupy. Ci, którzy skończą pielgrzymowanie pierwszego, zostaną zabrani autobusami do Tarnowa. Drugiego dnia rano w miejsce, gdzie skończyli poprzednicy, zostaną przywiezieni kolejni pielgrzymi. I taki system obowiązywał będzie przez kolejne dni.

Dziewiątego dnia ks. Zbigniew Szostak zaprasza członków wszystkich grup na Jasną Górę, by PPT mogła wejść razem przed tron Maryi i wziąć udział w dziękczynnej Eucharystii. Harmonogram na poszczególne odcinki nie jest jeszcze ustalony. Wiadomo tylko, że jak już wyżej wspomnieliśmy na Jasną Górę pierwsi wejdą członkowi grupy 13, którą co roku tworzą wierni z dekanatu Pustków Osiedle oraz parafii w Pustyni i Zawadzie, a ich przewodnikiem jest ks. Paweł Kasperowicz, wikariusz z parafii św. Stanisława BM w Pustkowie Osiedlu.

Czytaj też: Neoprezbiterzy poznali swoje pierwsze parafie

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe