Nie będzie kredytu? To nie będzie ul. Kwiatkowskiego i przebudowy lodowiska

  • 18.06.2020, 08:02 (aktualizacja 18.06.2020, 09:14)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie będzie kredytu? To nie będzie ul. Kwiatkowskiego i przebudowy lodowiska fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Burmistrz Mariusz Szewczyk złożył wczoraj wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie zaciągnięcia drugiej części kredytu w wysokości 5 mln zł.

Kredyt ten, jak wspomina burmistrz, był wpisany po stronie dochodów w uchwale budżetowej na 2020 rok, którą Rada Miejska przyjęła w styczniu tego roku.
- Powzięcie kredytu (kredyt może finansować tylko działania inwestycyjne) jest konieczne ze względu na dalszą realizację dwóch kluczowych inwestycji realizowanych od 2019 roku, tj. rozbudowy drogi gminnej przy ul. Kwiatkowskiego (przy T.C. Dębica SA) oraz przebudowy krytego lodowiska. W przypadku braku zgody na zaciągnięcie drugiej części kredytu, będzie musiała nastąpić rezygnacja z realizacji ww. inwestycji, co skutkować będzie zerwaniem umów oraz koniecznością zapłaty kar umownych w wysokości blisko 3 mln zł (inwestycje są realizowane ze środków zewnętrznych dlatego konieczny będzie również zwrot dotacji wraz z należnymi odsetkami) - przekonuje Mariusz Szewczyk.
Dodaje, że z uwagi na powagę sytuacji zaprosił wszystkich radnych na spotkanie, podczas którego mają omówić przedłożony projekt uchwały. Spotkanie ma odbyć się w najbliższy piątek.
- Mam nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek i dobro Dębicy - kończy burmistrz.

Przeczytaj również: Budżet będzie, ale nie wiadomo jeszcze jak duży

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sb
sb 18.06.2020, 12:35
Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy panie Szewczyk. Ciągle ktoś jest winny - a to radni, a to przewodniczący a to ktoś w ministerstwie przesunął nas niżej w kolejce o dotację a to celnicy trzymają maseczki. Powagi trochę panie burmistrzu. Proszę się brać do pracy a nie po kredyty iść.
Prawda
Prawda 18.06.2020, 12:09
Nie bo nie. Od wyborow nie pogodzili sie z werdyktem mieszkancow.
Też prawda
Też prawda 18.06.2020, 14:17
Z werdyktem wyborów do rady się nie może burmistrz, jego (bez)radni oraz ich patron polityczny pogodzić. I w czasie wyborów i teraz sięgają po niegodne środki by rozsadzić większość w radzie.
i to prawda
i to prawda 18.06.2020, 16:34
Pisu nie trzeba rozsadzać, sami to robią. Już ich większość miasta ma dość. A niedługo już będzie to wstyd należeć do tej partii.
kono
kono 18.06.2020, 10:39
Nie będzie też grilli, plaży nad Wisłoką, obserwatorium astronomicznego, chodników antysmogowych, .... :)
uh
uh 18.06.2020, 10:59
Niestety - pod rządami burmistrza Szewczyka zapada się coraz bardziej.
tofik
tofik 18.06.2020, 10:12
Jak Kwiatkowskiego nie będzie skoro burmistrz się podniecał każdą kostką tam kładzioną dwa miesiące temu? Robią tą drogę tyle, że opóźnienia o rok nikt nie zauważy...
debiczak
debiczak 18.06.2020, 10:06
Mariusz - wciskałeś ludziom kit przed wyborami. Że podwyżki wody nie będzie, że masz wszystko policzone i oparte w budżecie albo że setki milionów pozyskujesz. Teraz wychodzi prawda, że to wszystko nic nie warte kłamstwa. Woda w górę, śmieci też, dotacji tyle co kot napłakał a oparcie w budżecie to kredyty. Zawiodłeś. Wstydź się.
mon
mon 18.06.2020, 10:03
Panie Szewczyk. Chciałeś Pan 10 milionów kredytu - dostałeś pięć i płaczesz. Pokaż Pan oszczędności a nie wyciągaj rękę po kolejne pięć baniek. Za zarządzanie Panu płacimy a nie trwanie.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.06.2020, 09:06
wstyd ??? to jest skandal
rodzic
rodzic 18.06.2020, 08:30
Dziękujemy radnym, przed chwilą zakazali nauki pływania dla dzieci. teraz nie dają pieniędzy na dokończenie lodowiska. Widać jak dbają o miasto. Wstyd
pytam
pytam 18.06.2020, 12:37
A kto takie brednie rozpowszechnia, że radni czegoś zakazali? Proszę pokazać dowód jakiś, bo to chyba dyrekcja MOSiR rządzie na basenie a nie radni?
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 18.06.2020, 13:24
Nie słyszałam żeby ktokolwiek rozpowszechniał rzeczywiście brednie że radni czegoś zakazali bo to byłyby brednie, radni akceptują lub odrzucają zgłoszone uchwały i taka sytuacja z uchwałą dotyczącą cennika miała tutaj miejsce, po prostu radni PIS na poprzednich sesjach (na pierwszej również 3 radnych z innych klubów) odrzucili uchwałę dotyczącą poprawek w cenniku miedzy innymi poprawki dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej na dębickim basenie i na ostatniej sesji po usunięciu tych regulacji uchwała została zaakceptowana, bardzo szanuję zdanie radnych bo oni reprezentują nas wszystkich mieszkańców i dogłębnie analizują wszelkie dostarczone materiały, co potem przekłada się na ich decyzje podczas głosowania nad daną uchwałą, owszem konsekwencją wycięcia biletu instruktorskiego z cennika jest świadczenie usług nauki pływania tylko przez instruktorów MOSiR ale zapewniam Państwa, że każdy z takiej nauki pływania może skorzystać z instruktorami zatrudnionymi w MOSiR Dębica, których większość dzieci zna bo korzystają z nauki pływania w klasach 1-3 z fantastycznego miejskiego projektu bezpłatnej nauki pływania, pozwoliłam sobie wytłumaczyć podnoszoną kwestię bo uważam, że wyjaśnienia to forma szacunku zarówno dla radnych jak i mieszkańców :-)
pytam
pytam 18.06.2020, 15:46
Dobrze, że również pani dyrektor krytycznie oceniła wpis użytkownika "rodzic", bo z tego co pani napisała wynika, że ten ktoś wyssał sobie z palca bajkę o zakazach wydanych przez radnych.
konserwator
konserwator 18.06.2020, 09:51
Na ten moment to wojewoda stwierdziła nieważność uchwały napsianej przez dyrekcję MOSiRu. Taka z niej specjalistka właśnie. Do roboty!
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 18.06.2020, 13:12
Pani/Pan pytam : na dwie sesje zostały przygotowane uchwały dotyczące zmian w cenniku regulujących miedzy innymi prowadzenie działalności gospodarczej na basenie i została przedstawiona propozycja biletu instruktorskiego, niestety na pierwszej sesji głosami radnych PIS oraz 3 głosami pozostałych radnych uchwała została odrzucona, na drugiej sesji pomimo skierowanych wyjaśnień na zapytania uchwała głosami radnych PIS znowu została odrzucona, po usunięciu zapisu o bilecie instruktorskim uchwała przez radnych PIS została zaakceptowana, rzeczywiście nadzór wojewody uchylił uchwałę z powodów proceduralnych (poprzednie uchwały w takim opracowaniu jak ten projekt zawsze były przez nadzór akceptowalne), na najbliższą sesję drobny błąd proceduralny zostanie poprawiony i uchwała zostanie w wersji poprawnej skierowana do głosowania, moja specjalizacja nie ma tutaj nic do rzeczy, ale oczywiście ciosy przyjmuję :-) i szanuję Pani/Pana pytam zdanie
konserwator
konserwator 18.06.2020, 16:27
Pani ma chyba jakiś uraz do radnych PiS bo odmienia ich Pani przez przypadki. A pomija Pani skąd pozostali radni. Czyżby z komitetu Szewczyka, którego Pani popierała? To i tak nie jest istotne bo to Pani odpowiada za dokumenty kierowane na sesje. W efekcie nowego cennika nie ma i obowiązuje dotychczasowy. Czy jest przestrzegany?

Pozostałe