Były wikariusz z Dębicy w Sądzie Diecezjalnym

  • 18.06.2020, 14:00 (aktualizacja 18.06.2020, 14:32)
  • Janusz Grajcar
Były wikariusz z Dębicy w Sądzie Diecezjalnym
Ks. Piotr Zając, który w latach 2008-2015 pracował jako wikariusz w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, został mianowany przez biskupa Andrzeja Jeża notariuszem Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.

Wyświęcony został w 2005 roku, na pierwszą parafię trafił do Książnic, po trzech latach rozpoczął posługiwanie w Dębicy jako jeden z pomocników ks. Józefa Dobosza. To w naszym mieście spędził niemal połowę dotychczasowego kapłańskiego życia.

Tuż przed odejściem z parafii MB w Dębicy 23 maja w czasie parafiady współorganizował na stadionie MKS-u Turniej Piłki Nożnej Ziemi Dębickiej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zagrało w nim jedenaście drużyn. Jak mówił wtedy głównym powodem organizacji zawodów było upamiętnienie lektora Bartka, który zginął w wypadku samochodowym niedaleko kościoła.

Ks. Piotr Zając dał się też poznać z bardziej ekstremalnej strony. Dwa miesiące wcześniej był bowiem przewodnikiem podczas pierwszej w Dębicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej uczestnikom towarzyszył na 32-kilometrowej trasie spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Gumniska, Braciejową, Małą i Stasiówkę aż do Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej.

W okręgu dębickim, czyli dekanatach Dębica-Wschód, Dębica-Zachód, Pilzno i Pustków-Osiedle odpowiadał również za duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo.

Po zakończeniu posługi w Dębicy, pochodzący z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu ks. Piotr Zając został przeniesiony przez bp. Andrzeja Jeża do parafii Wniebowzięcia NMP w Jasieniu. Tam poza obowiązkami wikariusza pełni też rolę duszpasterza młodzieży.

Czytaj też: Nowych proboszczów będzie miało pięć parafii

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasprowy
Kasprowy 21.02.2021, 12:13
Księża powinni się pokajać. Bo to oni mają przykładem świecić. A skoro jest tolerancja całego kleru by olewać pismo święr to jaki sens utrzymywać pasożytów kościelnych?.
Parafianin
Parafianin 21.02.2021, 21:20
Do kogo pijesz? - czy wiesz wogóle o co chodzi!
z milosierdzia
z milosierdzia 01.10.2020, 19:36
super:) z mojej parafii
Wierzący
Wierzący 20.06.2020, 02:44
Porządny ksiądz. Brawo
aka
aka 19.06.2020, 12:02
Tytul artykulu zdradza zupełnie cos innego...

Pozostałe