Władysława Jurek skończyła sto lat!

  • 18.06.2020, 22:06 (aktualizacja 24.06.2020, 10:56)
  • Tomasz Ratuszniak
Władysława Jurek skończyła sto lat! fot. Urząd Miejski w Pilźnie.
Pani Władysława (z domu Żołądź) urodziła się 16 czerwca 1920 roku, jako jedno z sześciorga dzieci Anny i Jana. Za mąż wyszła w lutym 1938 roku za Stanisława Jurka. Mieli trójkę dzieci: Zuzannę, Genowefę i Teofila. Pani Władysława doczekała się też pięciorga wnuków i ośmioro prawnuków.

Mieszkanka Machowej każdy dzień rozpoczyna od modlitwy, a w każdą niedzielę bierze udział w mszy świętej. Do kościoła chodzi o własnych siłach. Bardzo lubi muzykę klasyczną, szczególnie polskich kompozytorów, z których twórczością stara się obcować mimo problemów ze słuchem. Mieszka z rodziną nieżyjące już, podobnie jak dwoje pozostałych dzieci, córki Genowefy.
Życzenia z okazji urodzin złożyły jubilatce burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska i Dorota Ciupak, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Pilźnie. Upominek przekazał też Władysław Bielawa, kierownik KRUS w Dębicy.

Przeczytaj również: W mieście o nich mówią, a w gminie budują. I jeszcze pieniądze dostają

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe