Dziecko pogryzione, pies na obserwacji

  • 19.06.2020, 10:59 (aktualizacja 19.06.2020, 11:34)
  • Grzegorz Król
Dziecko pogryzione, pies na obserwacji freegr z Pixabay.
Dziewczynka przejeżdżała na rowerze obok prywatnej posesji. To z niej wybiegł pies, który złapał ją za nogę. Sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło w środę, ok. godz. 20 w Pustkowie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dębicy skierował na miejsce patrol.

- W celu wyegzekwowania od właścicielki psa zaświadczenia, że jest szczepiony przeciwko wściekliźnie - mówi asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy KPP w Dębicy, dodając że po przybyciu na miejsce policji obecny był także ojciec dziecka.

To z jego relacji wynikało, że córka przejeżdżała obok prywatnej posesji na rowerze. Wybieg z niej mieszaniec i zaatakował. Złapał dziecko za nogę. Ojciec próbował uzyskać informację od właścicielki, czy czworonóg jest szczepiony. Bezskutecznie. Również policja nie otrzymała takiej informacji.

- Właścicielka nie znalazła książeczki zdrowia psa - wyjaśnia asp. Jacek Bator.

Zwierze trafiło na obserwację do lekarza weterynarii, natomiast właścicielka psa zobowiązała się, że weźmie zaświadczenie od weterynarza o tym, że pies był szczepiony. Dziewczynka trafiła do szpitala, na szczęście jej życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Jeśli pies był szczepiony właścicielka odpowie za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. To wykroczenie podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 zł albo karze nagany. Poważniejsza kara czeka ją, kiedy okaże się, że nie zaszczepiła psa. Za brak szczepienia przeciwko wściekliźnie grozi grzywna do 5 tys. zł. Zgodnie art. 85 ust. 1a ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt właściciele zobowiązani są zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Czytaj także: O krok od tragedii. Kierujący uderzył w butle z gazem - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Twój pies -  Twoja kupa
Twój pies - Twoja kupa 22.06.2020, 01:04
Jeśli ktoś decyduje się mieć psa, to powinien też o niego dbać - szczepić, zbierać odchody i wyprowadzać w kagańcu jeśli rasa jest niebezpieczna. Niestety rzadko widuje się aby ktoś sprzątał po swoim psie, a psy biegające bez smyczy i bez kagańca 10 metrów przed właścicielem na osiedlu pełnym dzieci to też nie obcy widok.
Gal
Gal 06.07.2020, 11:30
Racja !
kot
kot 19.06.2020, 12:10
A jeśli nie szczepiony to dziecku grozi seria bolesnych zastrzyków.

Pozostałe