Dostaniesz 300 zł na wyprawkę szkolną

  • 20.06.2020, 10:16 (aktualizacja 20.06.2020, 10:27)
  • Tomasz Ratuszniak
Dostaniesz 300 zł na wyprawkę szkolną fot. Henryk Niestrój z Pixabay
1 lipca rusza nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start". Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia, świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Od 1 lipca można składać wnioski wyłącznie drogą elektroniczną, natomiast od 1 sierpnia będzie można składać wnioski drogą tradycyjną np. za pomocą poczty lub składając wniosek w Punkcie Informacyjnym mieszczącym się  przy Dworcu PKP w Dębicy.

W obecnej sytuacji, z powodu epidemii koronawirusa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do korzystania z drogi elektronicznej, która jest łatwa i dużo szybsza. Wniosek można złożyć poprzez bankowość elektroniczną, na portalu [email protected], a także poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Nabór wniosków potrwa do końca listopada.

Lista banków uczestniczących w programie:

    Alior Bank S.A.
    PKO Bank Polski S.A./Inteligo
    Bank Pocztowy S.A.
    Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
    BNP Paribas Bank Polska S.A.
    Credit Agricole Bank Polska S.A.
    Getin Noble Bank S.A.
    ING Bank Śląski S.A.
    mBank S.A.
    Bank Millennium S.A.
    Nest Bank S.A.
    Bank Pekao S.A.
    SGB-Bank S.A.

Od 1 lipca można również składać wnioski drogą elektroniczną na świadczenia rodzinne i  świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Od 1 sierpnia wnioski na te świadczenia będzie można składać drogą tradycyjną.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

Przeczytaj również: Uważaj na fałszywe wiadomości

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan
jan 21.06.2020, 08:56
Szkoly zamkniete ale wyprawka sie nalezy.Idiotyzm do kwadratu.
Baba Jaga
Baba Jaga 22.06.2020, 10:13
Przecież mamusie muszą mieć na tipsy.

Pozostałe