Jego zjedzenie może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych lub sepsy

  • 22.06.2020, 21:51
  • Tomasz Ratuszniak
Jego zjedzenie może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych lub sepsy fot. GIS
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem Sera Korycińskiego Swojskiego Naturalnego sprzedawanego w sieci sklepów Lidl. W jednej z pięciu próbek partii tego produktu wykryto bakterie Listeria monocytogenes wywołującą chorobę zwaną listeriozą. U osób z obniżoną odpornością może ona doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Pełna nazwa wycofanego z obrotu produktu to: Ser Koryciński Swojski Naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego. Jego producentem jest spółka Zarzeccy (16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216), a produkt sprzedawany jest w sieci sklepów Lidl.

Partia o której mowa oznaczona jest datą produkcji: 01.06.2020. Data ta jest jednocześnie numerem partii. Jako data do spożycia podany jest termin: 01.07.2020.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta. Firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł, jest także dostępna na stronie internetowej https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wazna-informacja-dla-klientow. Producent Zarzeccy Sp. z o.o. natychmiast powiadomił odbiorcę o niebezpiecznym produkcie, który może znajdować się w obrocie. Inspekcja Weterynaryjna rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym - informuje GIS.

Inspektorzy radzą, by sprawdzić czy nie posiadamy partii produktu objętego komunikatem. Jeżeli go mamy to pod żadnym pozorem nie powinniśmy go spożywać. Należy go wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został kupiony.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeczytaj również: Masz ten produkt? Jego zjedzenie może grozić sepsą

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe