Woda idzie w górę, wojewoda ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe

  • 24.06.2020, 08:36 (aktualizacja 25.06.2020, 11:11)
  • Tomasz Ratuszniak
Woda idzie w górę, wojewoda ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe
Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart wydała zarządzenie wprowadzające na terenie czternastu powiatów, w tym naszego, pogotowie przeciwpowodziowe.

Ma to związek ze wzrostem stanu wód w rzekach Wisłoka i Wisłok, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły, oraz niekorzystnymi prognozami meteorologicznymi i hydrologicznymi wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w zakresie hydrologii.

Zarządzenie wojewody zakłada przede wszystkim:

  • wprowadzenie całodobowego dyżuru w Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego,
  • dokonanie przeglądu zapisów wynikających z planów zarządzania kryzysowego oraz planów operacyjnych ochrony przed powodzią,
  • utrzymanie sił i środków w gotowości do użycia,
  • dokonanie przeglądu stanu asortymentu zgromadzonego w magazynach przeciwpowodziowych,
  • monitorowanie stanu wód w rzekach,
  • monitorowanie stanu wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych.

Informacje o podjętych działaniach oraz sytuacji powodziowej na terenie powiatu mają być przekazywane do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dwa razy na dobę,

- Stan ten wiąże się przede wszystkim z koniecznością sprawdzania gotowości działania służb i instytucji odpowiedzialnych za ochronę ludzi i przeciwdziałanie skutkom powodzi. Odpowiednie służby naszego powiatu prowadzić będą całodobowo wzmożoną obserwację stanów wód i infrastruktury przeciwpowodziowej - informuje starosta Piotr Chęciek. 

 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SOKista
SOKista 24.06.2020, 09:43
Panie autorze, wejście na most kolejowy chyba nie jest dozwolone.

Pozostałe