Dwie osoby zmarły, a dwie wyzdrowiały

  • 24.06.2020, 12:23
  • Tomasz Ratuszniak
Dwie osoby zmarły, a dwie wyzdrowiały fot. fernando zhiminaicela z Pixabay
12 spośród 294 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowanych zostało w naszym województwie. Informuje o tym Ministerstwo Zdrowia i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 35 364 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego. w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 25 071
  • inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 10 293

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 32 osoby, 1851 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 82 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 93 osoby. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 577 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 352 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 50 zgonów.

WSSE informuje również, że w dniach 23 i 24 czerwca  zmarło 2 pacjentów w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (dwóch starszych mężczyzn – z miasta Rzeszowa i powiatu jarosławskiego). Kolejne 2 osoby, które wyzdrowiały to starsza kobieta i nastolatka z powiatu przemyskiego.

Nowych 12 potwierdzonych przypadków to:

  • 10 osób z powiatu jarosławskiego (3 starsze kobiety, dwie w sile wieku , nastolatka i dziecko oraz starszy mężczyzna i dwóch w sile wieku ) w tym dziewięć osób w izolacji jedna hospitalizowana;
  • 2 osoby z powiatu strzyżowskiego kobieta w sile wieku i dziecko (izolacja)

Przeczytaj również: Woda idzie w górę, wojewoda ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe