Biskup posyła do nas nowych wikariuszy

  • 24.06.2020, 12:33 (aktualizacja 24.06.2020, 18:43)
  • Janusz Grajcar
Biskup posyła do nas nowych wikariuszy Ks. Damian Warzecha (pierwszy z prawej) przechodzi z Pustkowa do Skrzyszowa k. Tarnowa.
W tym roku roszad, które zaplanował biskup Andrzej Jeż, wśród wikariuszy w naszych parafiach jest niewiele. Do zmian dojdzie jednak w parafiach w Dębicy, Czarnej, Nagoszynie, Przeczycy, Pustkowie, Pustyni i Żyrakowie.

Ks. Piotr Abram, dotychczasowy wikariusz w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, został mianowany przez ordynariusza tarnowskiego proboszczem wspólnoty św. Andrzeja Apostoła w Polnej. Na razie nie wiadomo, kto przyjdzie na jego miejsce.

Dwóch nowych duszpasterzy będą mieli wierni z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej. Proboszczowi ks. Stanisławowi Januszowi pomagać będą ks. Tomasz Kulig, który obecnie pracuje we wspólnocie św. Pawła w Bochni, i ks. Witold Warzecha, który przyjdzie z parafii Narodzenia NMP w Tymbarku. Ks. Piotr Burdacki odejdzie do Rzepiennika Biskupiego (Wniebowzięcia NMP), a ks. Piotr Tajak do Ochotnicy Dolnej (Znalezienia Krzyża Św.).

Z Nagoszyna na urząd proboszcza w parafii św. Anny w Korzeniowie przeniesie się ks. Piotr Machnik. A we wspólnocie św. Antoniego Padewskiego zastąpi go. ks. Andrzej Dernoga, pracujący dotychczas w parafii św. Mikołaja w Bochni.

Ks. Marek Bołoz, wikariusz ze wspólnoty św. Stanisława BM w Pustyni, będzie gospodarzem rektoratu św. Rafała Kalinowskiego w Śmignie.

Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy będzie mieć nie tylko nowego proboszcza, którym jak już informowaliśmy zostanie ks. Edward Janikowski. Posługę wikariusza rozpocznie tu ks. Robert Ciastoń, który obecnie jest dobrze znany wiernym z Żyrakowa (Trójcy Przenajświętszej). Tam jego miejsce zajmie ks. Jakub Kulpa, który posługuje w Zdziarcu (Nawiedzenia NMP).

Przeczycę opuści lubiany przez młodzieży, szczególnie tę grającą w piłkę ks. Rafał Żelazny. Po wakacjach rozpocznie posługę w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie. Z tą wspólnotą z kolei pożegna się ks. Damian Warzecha, który odejdzie do Skrzyszowa k. Tarnowa (św. Stanisława BM).

Czytaj też: Nowych proboszczów będzie miało pięć parafii

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dębiczanka
dębiczanka 25.06.2020, 16:47
Bardziej potrzeba 5 lekarzy względnie młodych a nie wikarych :(

Pozostałe