Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. Z kim miała kontakt zakażona?

  • 25.06.2020, 21:22 (aktualizacja 25.06.2020, 21:59)
  • Tomasz Ratuszniak
Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. Z kim miała kontakt zakażona? fot. fernando zhiminaicela z Pixabay
Urząd Marszałkowski w Rzeszowie potwierdził doniesienia medialne, że Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, jest zakażona koronawirusem.

  Do zakażenia, jak podają media, miało dojść 17 czerwca podczas konkursu na dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu. Portal Rzeszów News twierdzi, że Anna Huk była członkiem komisji konkursowej, która wybrała na to stanowisko dotychczasowego dyrektora, któy, jak się później okazało, był zakażony koronawirusem.

Portal czytajrzeszow.pl twierdzi, że Anna Huk, na wieść o tym, że dyrektor jest chory, sama podjęła decyzję o pozostaniu w domu. Na kwarantannę domową zostali skierowani również jej współpracownicy. Wszyscy też, podobnie jak pozostali członkowie komisji konkursowej, zostali skierowani na badanie pod kątem obecności wirusa. W przypadku Anny Huk wynik okazał się pozytywny, ale choroba przebiega bezobjawowo. Kobieta pozostaje w izolacji domowej.

Media spekulują z kim jeszcze mogła mieć kontakt zakażona członkini zarządu. Agata Kulczycka z portalu Wyborcza.pl twierdzi, że jedną z takich osób mógł być Władysław Ortyl, marszałek województwa. Są to jednak niepotwierdzone informacje. Marszałek co prawda pracuje zdalnie, ale w ostatni poniedziałek wziął udział w spotkaniu z kilkudziesięcioma samorządowcami z Podkarpacia, którzy podpisali deklarację poparcia Andrzej Dudy w wyborach prezydenckich. Fotorelację z tego wydarzenia udostępnił w sieci starosta Piotr Chęciek, który również w nim uczestniczył. 

Przeczytaj również: Za brak maseczki do 500 zł. Zakrywaj także nos

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ostrożność
ostrożność 26.06.2020, 09:08
Zachowaj odstęp (1,5-2m) w kolejce do kasy to inni wpakują się przed tobą.
Hehehe
Hehehe 25.06.2020, 22:43
Końcówka tego artykułu bardzo mi się podoba. Palec boży?

Pozostałe