Tak pracowała Jedynka

  • 26.06.2020, 14:50 (aktualizacja 26.06.2020, 20:23)
  • Źródło: Informacja PM nr 1
Tak pracowała Jedynka Fot. PM nr 1
Dzisiaj (26 czerwca) zakończył się rok szkolny 2019/2020, który zarówno dla dzieci, rodziców oraz kadry pedagogicznej był rokiem nietypowym, w którym po raz pierwszy zetknęliśmy się z nauką online. W Przedszkolu Miejskim nr 1, podobnie jak w innych placówkach edukacyjnych, od 16 marca prowadzone było zdalne nauczanie.

Prowadzone było we wszystkich sześciu grupach. najpierw przez tydzień działania prowadzone były z własnej inicjatywy kadry pedagogicznej, nieobowiązkowo, zaś od 25 marca 2020 r. zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wtedy zdalna edukacja w przedszkolu stała się obowiązkiem.

Jego zasady opracowała Anna Szczepanik, dyrektor PM nr 1. W każdej grupie nauczyciele prowadzący przygotowywali oraz wysyłali rodzicom materiały dydaktyczne do pracy z dziećmi w domu. W informacji zwrotnej od rodziców otrzymywali m.in.: fotorelacje, na podstawie których udało się upamiętnić pracę dzieci, tworząc bazę zdjęć oraz filmów na stronie internetowej przedszkola.

Pedagodzy są przekonani, że zebrane materiały pozostaną pamiątką na długie lata oraz będą wspomnieniem roku szkolnego 2019/2020, który niewątpliwie był dużym wyzwaniem, ale jeszcze większym sukcesem dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli

Katarzyna Hałata
nauczyciel PM1

 

Źródło: Informacja PM nr 1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe