Wydali oświadczenie w związku z wypowiedziami polityków PiS

  • 26.06.2020, 18:07 (aktualizacja 26.06.2020, 18:16)
  • Tomasz Ratuszniak
Wydali oświadczenie w związku z wypowiedziami polityków PiS Ewa Gołębiowska i Wojciech Staniszewski witali kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
- W związku z ostatnimi publicznymi wypowiedziami lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości - w tym Posła na Sejm RP pana Jana Warzechy - w związku z wizytą w Dębicy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego a jednocześnie kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pragniemy wyrazić swoje oburzenie i dezaprobatę dla formy napiętnowania naszego udziału w tym spotkaniu - tak zaczyna się oświadczenie przesłane do naszej redakcji, a podpisane przez Wojciecha Staniszewskiego, burmistrza Brzostku, Ewę Gołębiowską, burmistrza Pilzna i Marka Rączkę, wójta gminy Żyraków.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia:

Brzostek, Pilzno, Żyraków 26 czerwca 2020 roku


Oświadczenie


W związku z ostatnimi publicznymi wypowiedziami lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości - w tym Posła na Sejm RP pana Jana Warzechy - w związku z wizytą w Dębicy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego a jednocześnie kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pragniemy wyrazić swoje oburzenie  i dezaprobatę dla formy napiętnowania naszego udziału w tym spotkaniu. Wielokrotnie jako samorządowcy zapraszaliśmy do nas pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który zarządzając największym samorządem w Polsce, jest przez nas uznawany za primus inter pares polskiej samorządności. Nasz udział w tym spotkaniu był konsekwencją skierowanego do nas  zaproszenia i niedostrzeganie tego faktu jest dla nas oburzające.  Jest wyjątkowo nieprzyzwoitym, że znając od lat nasze sympatie polityczne i wiedząc, że przede wszystkim jesteśmy zaangażowani w prace dla naszych samorządów, ktoś nam i naszym mieszkańcom próbuje wmawiać rzeczy, które nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Wielokrotnie dawaliśmy dowody i  potwierdzaliśmy, że jesteśmy zwolennikami kandydatury pana Władysława Kosiniaka – Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego uważaliśmy i uważamy nadal za najlepszego kandydata do urzędu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jakiekolwiek inne interpretacje są kłamliwe, nieprawdziwe i tworzone na potrzebę chwili. Mamy wrażenie, że są one wyrazem frustracji i efektem słabości wynikającej z nieobecności w Dębicy kandydata na ten urząd pana prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak własne poczucie porażki i słabość polityczna we własnym  obozie nie powinna być przelewana na swoich oponentów. Jesteśmy przede wszystkim samorządowcami. Chcemy współpracy z wszystkimi, którzy mają na sercu dobro naszych mieszkańców i mamy nadzieję, że tak pozostanie. Jednakże nie możemy pozwolić na to, by ktokolwiek manipulował i przeinaczał nasze właściwe intencje, a co gorsze wyznaczał nam, gdzie i kiedy  jako samorządowcy możemy przyjmować zaproszenia.


Z poważaniem
Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski
Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska
Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka

 

Przeczytaj również: Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. Z kim miała kontakt zakażona?

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brzostek
Brzostek 02.07.2020, 12:03
jesteście w tym Brzostku śmieszni i pazerni na wszystkie plusy ale przyjdzie taki czas ze Rydzyk i PiS będzie dawał Wam ale tylko minusy minus 13,14 15 emerytura minus 300 plus itd
Dębiczanin
Dębiczanin 27.06.2020, 17:18
A ja chciałbym pozdrowić Redaktora, który dzisiaj cenzuruje wpisy. Teraz już wiem, jak bezstronna jest Redakcja. Tym bardziej, że nie napisałem nic obraźliwego. Zadałem tylko kilka pytań Panu Posłowi. Gratuluję!
kkk
kkk 27.06.2020, 16:45
Rozumiem, ze jedyna wskazana sympatia w naszym regionie to sympatia do pis-u. Daję sobie "głowę uciąć" ,że jakby przyjechał jarosław wielki lub ktoś z jego gwardii byłoby ok!!! Brawo dla Państwa burmistrzów. Mimo poglądów można przecież zachować się jak na ludzi z kulturą przystało.
Dębiczanin
Dębiczanin 27.06.2020, 13:19
Dębica, Dębica piękna okolica jakby nie tacy jak Ci mini włodarze może byłaby stolica.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.06.2020, 10:37
Typowo kodziarskie gadanie. Kibicują Kamyszowi a zaprosili Trzaskowskiego. I witała go na rynku w Dębicy burmistrz Pilzna.... I jeszcze "Nasz udział w tym spotkaniu był konsekwencją skierowanego do nas zaproszenia " Nic już nie kumam. Kto kogo zaprosił i gdzie. Bo ja was wszystkich do Dębicy nie zapraszałem.
Brzostkowianka
Brzostkowianka 26.06.2020, 22:20
Panie Staniszewski jak proszę wydać drugie oświadczenie czy chce Pan jako pierwszy w powiecie dębickim dać ślub parze gejów? Może sfinansuje im Pan wesele z naszych pieniędzy?
Matka z Zawadki
Matka z Zawadki 26.06.2020, 21:48
Ciekawe co się panu Staniszewskiemu i spółce podoba w R.Trzaskowskim, że nadali mu tytuł prymus inter pares? Może pomysł latarników LGBT w szkołach? Może tęczowe ławeczki. Panie Staniszewski czy chce Pan to wprowadzić w naszej gminie. Tą deprawację w szkołach Proszę odkryć karty.
@@@
@@@ 28.06.2020, 16:08
A, może jesteś z Torunia matko?
Matka z Zawadki
Matka z Zawadki 29.06.2020, 17:20
Nie z Torunia tylko z Zawadki Brzosteckiej. Jeśli chodzi o Toruń to Radia Maryja słucham, telewizję Trwam oglądam. Wcale się z tym nie kryję. Nie tak jak burmistrz WS, który swoją tęczową twarz ukrywa pod zieloną maską.
Czerepach
Czerepach 26.06.2020, 21:43
Śmiech na sali to oświadczenie. Cała trójka Państwa z PSL traktujecie swoją partię jako trampolinę do przysłowiowego koryta. W rzeczywistości jesteście cichymi zwolennikami PO. Szczególnie Pan WS z Brzostka
Kot
Kot 26.06.2020, 21:36
Primus Inter pares za oczyszczalnię Czajka i za aferę reprywatyzacyjną i wyrzucanie ludzi na bruk
anty-poeta
anty-poeta 27.06.2020, 17:15
Przypominam mniej inteligentym ,że w 2007 r. za prezydentury L.Kaczyńskiego też była awaria oczyszczalni Czajka i jakoś nikt nie wieszał psów na ówczesnym prezydencie Warszawy. Można łatwo sprawdzić w necie.
Ale to świadczy jak Kot i inni są łatwiutko podatni na ...pranie szarych komórek przez TVPis. A za chwile uwierzą ,że to za przyczyną PO-PSL niejaki Putin napadł na Krym . Inteligencja i dedukcja staje się towarem deficytowym .
###
### 29.06.2020, 19:20
@anty-poeta. Nie dziw się. Podkarpacie - z dziada - pradziada lud prosty, niewykształcony.
Nie używaj słów, którego znaczenia nie znasz
Nie używaj słów, którego znaczenia nie znasz 27.06.2020, 13:41
Tak. I jeszcze Covid-19, globalne ocieplenie, susza, gwałtowne burze i podtopienia. To wszystko Trzaskowski i KO. Poza tym srebrne wieże, GetBack, Misiewicz, Janniger, prezes NIK, Polska Fundacja Narodowa, import węgla z Rosji i Kolumbii, miliony na premie dla administracji rządowej. To wszystko wina Tuska. Aha, zapomniałbym o sekcie smoleńskiej i wodzeniu narodu za nos.
Mieszkanka Debicy
Mieszkanka Debicy 26.06.2020, 21:22
Burmistrz Pilzna, Brzostku i wojt Zyrakowa pokazali jak powinni zachowywac sie ludzie wybierani przez ogol spoleczenstwa. Niech miasto Debica sie uczy. Szacunek dla Panstwa!!!
Jan Warzecha
Jan Warzecha 26.06.2020, 20:38
Szanowni Państwo autorzy oświadczenia!
Mój post i zdięcia o Waszym udziale w wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego- kontrkandydata Włądysława Kosiniaka - Kamysza z PSL widziało ponad 9 tys. mieszkańców powiatu dębickiego. Jesteście (jak się domyślam) demokratami i mam nadzieję, że nie kwestionujecie prawa do mojego komentarza na Facebooku: "NIEWIARYGODNE!!! Samorządowcy o sympatiach PSL popierają Trzaskowskiego - kandydata PO. Co na to Władysław Kosiniak Kamysz i partia?"
Ze zdjęć wynika, że nawet niektórzy oklaskami wyrażali dla niego aprobatę.
Tak więc miałem prawo odnieść wrażenie, że radośnie promowaliście liberalnego, progresywnego kandydata z Warszawy, którego marzeniem jest udzielenie pierwszego ślubu parze homoseksualnej.
Dębiczanin
Dębiczanin 27.06.2020, 11:40
Dzień dobry Panie Pośle (jeżeli to rzeczywiście Pan),
chciałbym zapytać o Pana zdanie na temat zachowania zwolenników PAD, który jakoś nie uniżył się, by przyjechać do Dębicy. Albo jest tak pewny swojej wygranej, albo po prostu pokazał, co myśli o swoim mateczniku wyborczym. Jak głosi jedynie słuszna telewizja, PAD w ramach kampanii odwiedził wszystkie powiaty w Polsce.Nie uważam, że poglądy Trzaskowskiego są mi bliskie, ale powiedzmy szczerze - Goebbels i Ławrow mogliby jeszcze wiele nauczyć się oglądając tą szczujnię. Poza tym zmiana opcji politycznej nie jest niczym dziwnym. Wystarczy wymienić pana Czarneckiego (co on w ogóle robi w parlamencie znienawidzonej Unii Europejskiej), pana Premiera, czy też byłego prokuratora komunistycznego, a obecnie członka Trybunału Konstytucyjnego. A straszenie i szczucie na Trzaskowskiego nic nie zmieni. Polityka rządzącej partii oraz mieszanie KK (który może być największym przegranym w najbliżej przyszłości) skutkuje między innymi takimi właśnie skrajnymi wynaturzeniami, jak pomysły udzielania ślubu homoseksualistom. A na koniec chciałbym jeszcze zapytać, które z obietnic przedwyborczych PAD zostały spełnione i co dobrego zrobił Pan jako Poseł dla swojej małej ojczyzny.
xyz
xyz 27.06.2020, 11:39
Panie niby pośle wszystkich Polaków. Czy w tym kraju nie może jakiś bardziej kulturalnie przebiegać kampania??? Jedni na drugich nadają a tak naprawdę zachowujecie się tak samo. Zacznijcie wkoncu działać na rzecz kraju a nie bawić się w przekupywanie, rozdawanie pieniędzy zadłużając przy tym Państwo. Już kibole się lepiej od was zachowują. Pozdrawiam.
coś nie tak
coś nie tak 27.06.2020, 09:48
Jak to się mówi: gość w dom...
Jak popieram x to nie mogę przyjść i posłuchać y ?
Pamiętliwy
Pamiętliwy 27.06.2020, 00:30
A pieniążki z unii to nie be. Jak będzie otwarcie unijnej inwestycji to proszę się nie pokazywać.
Maria
Maria 26.06.2020, 23:25
,, NIEWIARYGODNE'',że Pan Warzecha nie rozróżnia dobrego obyczaju powitania z poparciem politycznym. A myślałam, że przez tyle lat bywania na salonach etykietę obowiązującą pan Warzecha już zna. Mam wrażenie ,że panu wszystko się ostatnio pomieszało.
Niech pan nie idzie dalej ta drogą, bo zabrnie pan w ślepy zaułek.
A złota myśl zawarta w ostatnim zdaniu pańskiego wpisu jest powalająca z nóg. Tak dla przypomnienia ten przekaz dnia już sztab PAD wycofał, bo propagandowo nie spełnił swojego zadania. Klapa mości panowie na całej linii.
$
$ 26.06.2020, 22:58
A gdzie kandydat Andrzej Duda?Czy już jest pewny Panie pośle, że tu wygra i nie ma co ludu podkarpackiego nawiedzać? Chętnie posłuchała bym, o kiełbasie wyborczej i jedynie słusznej linii partii. Partia nasza....
Miroslaw
Miroslaw 26.06.2020, 19:57
Skoro tak bardzo jestescie goscinni to dlaczego niezaprosiliscie Pana Trzaskowskiego do Brzostku,Pilzna ,Zyrakowa . Tam moglibyscie pochwalic sie swoim wyborcom swoim gosciem i zdobyc jeszcze wieksze uznanie.
anty-poeta
anty-poeta 27.06.2020, 17:07
Trzaskowski musiały pracować 48 godzin w ciągu doby aby odwiedzić tyle miejscowości , w tym te ,które Pan wymienia. Ludzie , co Wy macie.w głowach - chcieli to przyjechali obejrzeć wystapienia kandydata na Prezydenta w 40-tys. Dębicy , a nie w kilkutysięcznym Pilżnie czy Brzostku . Dlatego takie komentarze jak Pana Warzechy sa po prostu żenujące , ale wiadomo - taki przekaz idzie z góry. Niestety dla mnie - miałem lepsze wyobrażenie o kulturze Pana posła Warzechy ,jedank z biegiem lat zaczyna brakować mu klasy .
Propozycja
Propozycja 26.06.2020, 19:40
Pilzno wracać do województwa krakowskiego.
Dobra rada
Dobra rada 27.06.2020, 00:35
A Ty do szkoły, podziału terytorialnego Polski się nauczyć!
ad
ad 27.06.2020, 10:33
Na Ty to tramwaj w Krakowie staje.
kumaty
kumaty 26.06.2020, 19:24
Mieli jaja wtedy i mają nadal! Tak trzymać!
smufek
smufek 26.06.2020, 18:28
bardzo dobrze oświadczenie, pogonić kibolstwo pisowskie w koncu trzeba
kobi
kobi 26.06.2020, 18:28
To przyjechał jako samorządowiec was szkolić ciekawe...
Ola
Ola 26.06.2020, 18:24
I kto ma niby uwierzyć, że to było spotkanie samorządowe a nie kampanijny wiec poparcia dla kandydata PO? Za kogo Szanowni Państwo macie swoich wyborców, mieszkańców?
Dębiczanin
Dębiczanin 27.06.2020, 14:25
Mieszkańców widzieliśmy. Szczególnie tego z głośnikiem i Orłem (profanacja). Schorowanego i bluzgającego emeryta. A i jeszcze ten z parasolką.
Telewidz
Telewidz 27.06.2020, 13:32
Włącz dziecino TVP, tam wszystko jest dobrze wytłumaczone.
yhy
yhy 26.06.2020, 18:23
Winny się tłumaczy!
zsl
zsl 26.06.2020, 18:21
Szczególnie mamy w pamięci wiernopoddańcze słowa pana Staniszewskiego o tych "co z tyłu" krzyczą i nie mają "ich (tj. tychże wójtów/burmistrzów) akceptu".

Pozostałe