Wojewoda wzywa wojsko, a Rzeszów może czekać ewakuacja

  • 26.06.2020, 22:01
  • Tomasz Ratuszniak
Wojewoda wzywa wojsko, a Rzeszów może czekać ewakuacja fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki.
To nie będzie spokojna noc dla mieszkańców Rzeszowa i kilku okolicznych powiatów. Po nawałnicach które tam przeszły możliwe są wystąpienia nagłych wezbrań w rzekach i potokach, mogące powodować podtopienia i zalania. Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzeczniczka Wojewody Podkarpackiego w specjalnie wydanym komunikacie namawia mieszkańców Rzeszowa do zabezpieczenie mienia i przygotowania się do ewentualnej ewakuacji.

Według Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego najgorsza sytuacja po dzisiejszych opadach deszczu jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim przemyskim i przeworskim. W związki z tym, jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, wojewoda Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji prasowej stwierdziła, że sytuacja w kilku miejscowościach jest dramatyczna.

- W tej chwili są zadysponowane siły oraz środki z terenu województwa podkarpackiego, oczywiście przede wszystkim Państwowej Straży Pożarnej i strażaków ochotników. Mamy także wsparcie ze strony strażaków z Małopolski oraz z województwa świętokrzyskiego. Natomiast działają także Wojska Obrony Terytorialnej. Korzystamy także ze wsparcia Straży Granicznej. W tej chwili odbywa się ewakuacja jednej z kolejnych osób, która w związku z podniesieniem się gwałtownym wody znalazła się w sytuacji zagrożenia swojego życia - mówiła.

Przeczytaj również: Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa!

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daria
Daria 29.06.2020, 23:35
Liberalism is a mental disease.
ja
ja 26.06.2020, 22:51
Wojsko nie jest od tego aby robić za wojewodę jeszcze nawet burza nie dotarła do Rzeszowa a wojewoda wzywa wojsko wasza zapobiegliwość nie zna granic,tylko kto za to płaci Pani Wojewodzino

Pozostałe