Radni nagrodzili najlepszych uczniów i absolwentów

  • 27.06.2020, 09:30 (aktualizacja 27.06.2020, 09:40)
  • Janusz Grajcar
Radni nagrodzili najlepszych uczniów i absolwentów
Radni Rady Gminy Jodłowa Paweł Ciszczoń i Dawid Liszka ufundowali 100 książek dla absolwentów i najlepszych uczniów z gminy.

Wręczali je w dniu zakończenia roku szkolnego w LO w Jodłowej, SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jodłowej Górnej, SP nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej Wisowej, SP w Dęborzynie, SP im. Armii Krajowej w Dębowej oraz laureatom konkursu Żołnierze Wyklęci.

- Książki udało się ufundować dzięki współpracy z Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym Kwartalnika Wyklęci - mówi Paweł Ciszczoń.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz absolwenci otrzymali książki pt. Raporty z Auschwitz autorstwa Witolda Pileckiego.

Jego życiowe motto brzmiało: Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem.

To, że akurat tę książkę wybrali radni, nie jest przypadkowe. W 2020 roku obchodzimy bowiem 80. rocznicę pierwszego transportu Polaków z Tarnowa do Auschwitz oraz 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, który nazywany był też fabryką śmierci.

- Wszystkim życzę udanych wakacji, lepszego kolejnego roku szkolnego 2020-2021. Dziękuję również wszystkim nauczycielom z gminy Jodłowa, którzy przekazują swoją wiedzę młodemu pokoleniu i wykazują się dużą cierpliwością - podkreśla Paweł Ciszczoń.

Czytaj też: 20 osób czeka kara za niewłaściwe segregowanie śmieci

Janusz Grajcar

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe