Na Podkarpaciu Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze

  • 28.06.2020, 23:02 (aktualizacja 28.06.2020, 23:56)
  • Tomasz Ratuszniak
Na Podkarpaciu Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze
Tak przynajmniej wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Urzędujący prezydent zdobył w naszym województwie 60,6% głosów wyborców.

Na drugim miejscu na Podkarpaciu znalazł się Rafał Trzaskowski (14%), a na trzecim Szymon Hołownia (10,2%). Kolejni byli: Krzysztof Bosak (9,6%) i Władysław Kosiniak-Kamysz (2,9%), a czołówkę zamknął pochodzący z Krosna Robert Biedroń (1,7%).

- 5 lat temu w pierwszej turze Andrzej Duda miał na Podkarpaciu 50,9 proc., teraz 10 proc. więcej! Damy radę!!! - napisał na na Twitterze poseł Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu i lider podkarpackiego PiS.

W całym kraju Andrzej Duda zdobył 41,8% głosów i w drugiej turze, która rozstrzygnie się 12 lipca, spotka się z Rafałem Trzaskowskim, którego poparło 30,4% głosujących. Frekwencja wyniosła 62,9%.

Przeczytaj również:

Została już tylko godzina. Do 17:00 zagłosowało 49,99% uprawnionych

Mamy jedną z wyższych frekwencji na Podkarpaciu. Najliczniej głosują w Pilźnie

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdrowy
Zdrowy 03.07.2020, 20:40
I to jest wstyd .pisulandia
Rafcio
Rafcio 30.06.2020, 20:06
Teraz już nie Rafał wg. najświeższego trendu Rafaello ma być . I to fajne jest. I to mu da zwycięstwo !
Ania
Ania 29.06.2020, 23:30
Precz z lewacką ideologią.
Piotr
Piotr 29.06.2020, 23:29
Wyznawcy jedynie słusznej opcji PO! Przestańcie wylewać hejt i szydzić z PiSu i jego wyborców! Pogódźcie się z przegraną i zacznijcie przestrzegać i stosować konstytucję o którą tak strasznie "walczycie"! Poczytajcie co to jest demokracja i na czym polega!
Z waszych postów wynika, że ta "mowa nienawiści" to jest wasza sprawka i to wy dzielicie na lepszy i gorszy sort a nie PiS !!!
Nacpany pis
Nacpany pis 29.06.2020, 15:30
Ciemnota glosuje na swojego pisoskiego notariusza
Wybirca
Wybirca 29.06.2020, 08:54
Wstyd Podkarpacie! Szkoda, że Szymon nie wszedł do 2 tury miał najlepszy program. Teraz pozostaje wybrać mniejsze zło i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego.
Wioletta
Wioletta 29.06.2020, 23:32
Szymon to tylko ma czoło.
123
123 29.06.2020, 07:29
Musiały niektórym kopary opasc jak zobaczyli rano wyniki... Szczególnie trollom z tego portalu. Mniejsza z o to, im też będzie się żyło lepiej. A co do sondaży to po raz kolejny się okazało kto kogo szczuje.. kto obawia się przyznać do swoich poglądów...
Piotr
Piotr 29.06.2020, 07:26
Ludzie nie są głupi i do bidy jaką serwowała PO nikt nie wróci....
Abc
Abc 29.06.2020, 07:23
Niestety
glina
glina 29.06.2020, 06:43
Trochę mało tęczowo, ale to się zmieni po pierwszej w Dębicy Paradzie Miłości.
Wyborca
Wyborca 29.06.2020, 00:31
Brawo Andrzej Duda !!! Zwyciezymy w 2 Turze !!! Najlepszy Prezydent RP !!!
I co powiedziałby Prezes?
I co powiedziałby Prezes? 29.06.2020, 17:42
A to przypadkiem najlepszym Prezydentem RP nie był ś.p. Lech Kaczyński?
TOO Myyy....
TOO Myyy.... 28.06.2020, 23:43
Siedzę z kumplem walimy łyche oglądamy TWN 24 z polecenia innych i nie wierzymy własnym oczom!!!!! Nie sądziliśmy że to kiedyś napiszemy!!! TYLKO PAD!!
Olo
Olo 28.06.2020, 23:34
Ale wstyd!!!
Big AL
Big AL 29.06.2020, 07:08
Mógłby być większy.... Olo pamiętaj jedno - ludzie z PISU nie mają poczucia wstydu i obciachu! :-)
Janek
Janek 29.06.2020, 06:12
Jeżeli wstyd zawsze można przeprowadzić się np. na pomorskie
Basia
Basia 29.06.2020, 06:10
Dlaczego?
załamany
załamany 29.06.2020, 01:05
to dramat , w rzeszowie tylko kurskiego tv oglądają !!!!

Pozostałe