Zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup

  • 29.06.2020, 19:57 (aktualizacja 29.06.2020, 20:11)
  • Janusz Grajcar
Zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup
Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską rozpoczną się w środę 1 lipca i będą możliwe u przewodników grup. Są nimi: ks. Rafał Jagoda (grupa 11, św. Jadwiga), ks. Zygmunt Ogórek (grupa, 12. św. Michał) i ks. Paweł Kasperowicz (grupa 13, św. Dominik Savio).

Zważając na sztafetową formę PPT, w każdej grupie może być nie więcej niż 150 pątników. W związku z tym przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń, chyba że przewodnik danej grupy zaproponował inne rozwiązanie.

Cena tegorocznej pielgrzymki to 50 złotych za osobę dorosłą oraz 25 złotych za dziecko. Ze względu na niecodzienne okoliczności przed wejściem do autokaru (w dzień pielgrzymki) każdy uczestnik zobowiązany jest wypełnić zgodnie z prawdą i oddać przewodnikowi ankietę osobową!

- Ponieważ w tym roku będzie nas ponad połowę mniej, a koszty związane z zaopatrzeniem oraz wymogami sanitarnymi higieny pielgrzymów nie zmieniają się, dotyczy to także ubezpieczenia, jesteśmy zmuszeni zmienić kosztorys w przeciwieństwie do zeszłorocznej opłaty. Dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie - tłumaczą organizatorzy PPT.

Wszystkie grupy z powiatu dębickiego na trasę wyruszą ósmego dnia, czyli w poniedziałek 24 sierpnia. Ich pielgrzymowanie rozpocznie się mszą św. o godz. 7:30 w Trzebniowie. Po nabożeństwie do pokonania będą miały 20-kilometrowy odcinek do miejscowości Żuraw z przerwami w Złotym Potoku i Janowie.

Będą też uczestniczyć w uroczystym wejściu, które rozpocznie się we wtorek o godz. 14:00 na Jasnej Górze. Jako pierwsza wchodzić będzie grupa nr 13 św. Dominik Savio.

Komunikat w sprawie zapisów wydała też parafia św. Jadwigi w Dębicy. Oto jego treść:
XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, w tym roku odbędzie się w formie sztafetowej. Polegać to będzie na tym, że każda grupa pielgrzymuje fizycznie tylko jeden dzień. Natomiast wszystkie grupy przyjeżdżają w 9 dniu by razem wejść na Jasną Górę. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymuje w 8 dniu. Dlatego bardzo proszę jak najszybciej zgłosić na adres [email protected] pl lub do kancelarii parafialnej parafii św. Jadwigi ( w tym roku tylko taka forma zapisu) chęć pielgrzymowania. Ponieważ trzeba będzie zorganizować autokary i nocleg. Wiąże się to także z kosztami: koszt pielgrzymki 50 zł. od osoby plus autokar i nocleg (to będzie określone w późniejszym terminie w zależności od liczby pielgrzymów). Liczba ta jest ograniczona do 150 osób. W pozostałe dni pielgrzymki będziemy spotykać się w kościele św. Jadwigi na czuwaniu wieczornym. Spotkanie organizacyjne i odbiór legitymacji oraz podpisanie deklaracji epidemiologicznej 10 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi w Dębicy.

Czytaj też: Jako pierwsza na Jasną Górę wejdzie grupa nr 13

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe