Śnieżka w gronie najważniejszych firm dla Polski

  • 30.06.2020, 11:43 (aktualizacja 30.06.2020, 11:45)
  • Źródło: Informacja prasowa Śnieżka SA
Śnieżka w gronie najważniejszych firm dla Polski
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA została uhonorowana wyróżnieniem w rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” – zestawieniu przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” z okazji stulecia jego wydawania. Kapituła doceniła m.in. pozycję rynkową Śnieżki i rozpoznawalność jej marki.

Śnieżka, jako czołowy producent farb i lakierów w Polsce, otrzymała wyróżnienie w branży budowanej – w ramach której uwzględniono zarówno firmy produkujące materiały budowlane, jak i deweloperów. Pomimo bardzo dużej konkurencji „branżowej”, w tym ze strony spółek osiągających wyższe przychody, obecnych na większej liczbie rynków eksportowych, to właśnie Śnieżka została doceniona przez kapitułę rankingu.
Przy ocenie wzięto pod uwagę wiele różnych kryteriów, natomiast o przyznaniu wyróżnienia Śnieżce zadecydowały jej wiodąca pozycja na rynkach polskim, ukraińskim, białoruskim i mołdawskim oraz rozpoznawalność jej marki. Dla kapituły istotny był także fakt, że Śnieżka jest firmą kontrolowaną przez polski kapitał.
– Śnieżka od lat konsekwentnie buduje pozycję lidera w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywnie działamy na kilkunastu rynkach zagranicznych, a w skład naszej grupy, poza polskimi, wchodzą także spółki: ukraińska, białoruska, a od niedawna także węgierska – komentuje Piotr Mikrut, prezes zarządu FFiL Śnieżka SA. – W procesie rozwoju równie ważne jak cele biznesowe i finansowe są dla nas cele zrównoważonego rozwoju oraz dobre, trwałe relacje z naszymi interesariuszami. Uważamy, że właśnie takie podejście buduje wartość dla akcjonariuszy, społeczności lokalnej oraz całej gospodarki – dodaje.
Ranking „Najważniejsze firmy dla Polski” powstał w okazji stulecie dziennika „Rzeczpospolita”. Główne nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: grupa kapitałowa, przedsiębiorstwo indywidualne oraz firma rodzinna. Kapituła przyznała także wyróżnienia w poszczególnych branżach (wydzielono ich 13). Analizie zostały poddane wyniki finansowe firm za lata 2017-2019 i finalnie uwzględniono te spółki, których przychody w minionym roku przekroczyły 500 mln zł.
W rankingu uhonorowano ponadto firmy z ponad 100-letnią tradycją oraz te, które w ocenie kapituły wyróżniły się podczas epidemii COVID-19. Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju.

 

Źródło: Informacja prasowa Śnieżka SA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe